Orta yaş grubu kütüphaneye gelmiyor

Bu haber 31 Ocak 2015 - 1:04 'de eklendi ve 529 kez görüntülendi.

ortayassssVali Amir Çiçek, aynı zamanda kütüphane olarak kullanılan Akyaka Kültür Sanat Derneği’ni ziyaret etti.

Haber Merkezi

Muğla Valisi Amir Çiçek, Ula’nın Akyaka Mahallesinde faaliyet gösteren Akyaka Kültür Sanat Derneği’ni ziyaret etti. Dernek Başkanı Aydın Turunç’tan dernek binasında hizmet veren kütüphane ve dernek tarafından yürütülen sosyal projeler hakkında bilgi aldı.
Vali Çiçek, “Akyaka Kültür Sanat Derneğimiz sosyal faaliyet alanlarında paneller yapıyor. Yakın zamanda Nail Çakırhan-Halet Çambel adına düzenledikleri panel vardı. Akyaka’da böyle sosyal alanda faaliyet gösteren derneğimizi ziyaret ettik. Ayrıca dernek bünyesinde bir de kütüphane var” dedi.
Dernek Başkanı Aydın Turunç verdiği bilgide, derneğin 2006 yılında kurulduğunu ve dernek hizmet binasının bir süre başka binalarda hizmet verdiğini, mevcut binayı da hayırseverlerin katkısı ile aldıklarını söyledi. Turunç, “Bu binamızı 2009 yılında aldıktan sonra, hem dernek hizmet binası, hem de kütüphane oldu. Kütüphanemizdeki kitapların yüzde 99’u bağış yolu geldi. Fazla olan kitapları başka kütüphanelere gönderiyoruz. Van depreminden sonra Van Halk kütüphanesine 3 koli gönderdik. Bunun yanında Çıtlık mahallesinde bir kütüphane kuruluyor. Fazla kitaplarımızı oraya aktarıyoruz. Kültürel etkinliklerimiz de oluyor. Bunlardan Nail Çakırhan ve eşi Halet Çambel adına, Gökova Akyaka havzasına maddi manevi üst düzey kültürel bakımdan yardım etmiş kişilere de plâket veriyoruz. Kütüphanemize daha çok yaşlılar ve kitap alışkanlığı olanlar geliyor. Orta yaş grubundan pek gelen olmuyor. Vatandaşlarımız bilgisayar ile kitap okuma alışkanlığını bıraksınlar. Bilgisayarı kitap okumak için kullanmıyorlar, oyun için kullanıyorlar. Kitabın kokusunu alacaksın, içinden okuyacaksın” dedi.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.