Örnek Protokol Muğla Protokolü

Bu haber 31 Aralık 2015 - 0:07 'de eklendi ve 1.154 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, Muğla’nın adı var, sanı var. İnsanları cana yakındır. Hürmetkârdır derler ya hakikaten öyledirler. İşte bu güzelliklerden birini de alan Muğla Protokolüdür. Başta üst düzey amirlerinden tut memuru, işçisi de aynı güzellikler içinde başaralı bir şekilde çalışıp diğer illere nazaran adını güzelliklerle andırmasını bilen insanlardan oluştuğunu söyleyebilirim.

Sevgili okurlarım, Muğla Protokolünden bahsetmiştik ya, başta Vali Amir Çiçek olmak üzere Güney Görev Grup Komutanı Tuğamiral Nazmi Ekici, Aksaz Deniz Üst Komutanı Tuğamiral Namık Alper, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Yavuz Özfidan, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Akbaş, Adli Yargı Komisyon Başkanı Kenan Arslanboğan, 1. İdare Mahkemesi Başkanı Mustafa Nafiz Acar, 2. İdari Mahkemesi Başkanı Melike Kozik, Vergi Mahkemesi Başkanı Uğur Karadoğan, Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, Baro Başkanı Av. Cumhur Uzun, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Bilal Saydam, 2. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Kenan Arslanboğan, Vali Yardımcıları başta olmak üzere değişik bakanlıklardaki çalışan daire müdürleri ve personelleri yine ayrıca çok sayıda kurum ve kuruluşların yöneticileri birlik ve beraberlik içinde sevgi ve saygı çerçevesinde çalıştıkları söylenilmekte. Hele ilin en üst düzeydeki yöneticileri Vali Amir Çiçek başkanlığında Muğla’da daha ne kadar güzelliklerle yönetebiliriz düşüncesiyle hareket ettikleri söylenilmekte ve görülmekte.

Sevgili okurlarım, ben şahsen bir Muğlalı olarak övünüyorum. Nedeni de her yetkili Vali, Komutan, Belediye Başkanı ve diğer yöneticiler, başkanlar, amir ve müdürler bir özveri ile çalışmaları il genelinde güzelliklerle anılmakta. İşte Muğla adına u onur için sevinçliyim sevgili okurlarım.

Sevgili okurlarım, Muğla il genelinde ve ilçelerde yapmış olduğum gezintiler ve ziyaretler sonrasında müdür ve amirlerin haricinde memurlarında gelen vatandaşlara ilginin en büyüğünü göstermesi ise yine ayrı bir güzellik olduğunu söylememde fayda var. İşte bizim Muğla’mız bu tür güzelliklerle yönetiliyor. Hem de güler yüz ve dil tatlılığı ile sevgili okurlarım. Bugünkü yazımda benim niyetim Muğla Protokolünü onure etmekti. Bilmem başarılı çalışmalarından dolayı Muğla Protokolünü onurlandırabildim mi sevgili okurlarım. Bu vesile ile de 2016 yılının tüm ulusumuza hayırlar ve uğurlar getirmesini temenni ederim.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.