Örnek öğrenciler ödüllerini aldı

Bu haber 16 Aralık 2015 - 0:56 'de eklendi ve 680 kez görüntülendi.

okul (1)Menteşe İlçesi Ortaokul ve Ortaöğretim okulları arasında gerçekleşen ‘Ayın Örnek Öğrencisi’ projesi kapsamında örnek öğrenciler ödüllerini düzenlenen törenle aldılar.
Kadir Tamer
Menteşe İlçesi Ortaokul ve Ortaöğretim okulları arasında gerçekleşen ‘Ayın Örnek Öğrencisi’ projesi kapsamında örnek öğrenciler ödüllerini düzenlenen törenle aldılar.
Öğretmenevi’nde düzenlenen törende Menteşe’de bulunan Ortaokul ve Ortaöğretim okulları arasında ayın öğrencisi seçilen 44 öğrencinin ödüllendirildiği törene Menteşe Kaymakamı
Zeki Arslan, Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürü Seydi Ahmet Üğe ile öğrenci velileri katıldı.
Ödül Töreninde konuşan Menteşe Kaymakamı ve Ödül Komisyonu Başkanı Zeki Arslan, “Milli Eğitim sisteminin iki amacı var. Bunlar eğitim ve öğretim. Öğrencilerimizin öncelikle ailelerinden aldıkları eğitimle, okullarında aldıkları eğitimler onların hayatlara olan bakış açılarını ayarlıyor. Biz bu proje kapsamında örnek davranışlarının yanı sıra arkadaşları ile olan uyumları ve derslerindeki başarıları bulunan öğrencilerimizi belirleyerek her ay onları örnek öğrenci olarak seçiyoruz. Projenin asıl amacı, çocuklarımızın eğitimine katkı sağlamak, onları teşvik ederek yaygınlaştırmak. Her ay seçilecek öğrenciler davranışlarına, ailesine karşı sergilediği tavır, toplumuna karşı bunları sergiliyor mu? Bu kriterlere bakarak 8 ay boyunca bu projeyi yapacağız” dedi.
Konuşmaların ardından ‘Ayın Örnek Öğrencisi’ seçilen 49 öğrenci ödüllerini Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Seydi Ahmet Üğe’den aldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.