Ormanspor organlarını bağışladı

Bu haber 08 Ekim 2015 - 4:02 'de eklendi ve 662 kez görüntülendi.

ormanspor (2)Türkiye Basketbol 2.liginde mücadele edecek olan Muğla Ormanspor Basketbol Takımı idareci antrenör ve oyuncuları organlarını bağışladı.
İlkay Yıldız
Hazırlık maçları için İzmir’de bulunan ilimizin tek Basketbol takımı Muğla Ormanspor yönetici ve idarecileri burada düzenlenen törenle tüm organlarını bağışladılar.
Bağış fikrinin oyunculardan geldiğini belirten Muğla Ormanspor Genel Menajer İlker Cömert, “Türkiye’de tedavileri yalnızca organ ve doku nakliyle mümkün hastaların sayısı giderek artıyor. Bu artışla birlikte organ ve doku naklinin önemi de artıyor. Bu konuda birçok çalışma yürütülüyor, özellikle de bilinçlenme yönünde ‘Organ bağışı hayat kurtarır’ sloganını hepimiz duyuyoruz. Bizim sporcularımızda bu konuda duyarlılık gösterdiler. Organ bağışı bazen görmeyen bir insanın görmesini ya da hayatını diyaliz cihazına bağlı olarak sürdüren bir böbrek hastasının hayata dönmesini sağlar. Bu bakımdan ben oyuncularıma bu duyarlılıkları için çok teşekkür ediyorum. Hepimiz tüm organlarımızı bağışladık. İlk başta bu fikir insanların biraz içini ürpertse de tüm vatandaşlarımızı organ bağışına davet ediyoruz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.