Ormanlık alanda şaşkına çeviren manzara

Bu haber 23 Şubat 2018 - 0:10 'de eklendi ve 532 kez görüntülendi.

Marmaris Belediyesi Temizlik ekipleri, arıcılar tarafından bırakıldığı tahmin edilen ormanlık alandaki atıkları temizledi. Çalışmalarda ekipleri şaşırtan görüntüler ortaya çıktı.

Metin Karakoç

Marmaris Belediyesi Temizlik ekipleri, arıcılar tarafından bırakıldığı tahmin edilen ormanlık alandaki atıkları temizledi.

Çalışmaların adresi Beldibi Mahallesi’nde bulunan Gökbel mevkiindeki çam ağaçlarıyla kaplı ormanlık alan oldu. Yürüyüşe çıkan vatandaşların durumu Marmaris Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bildirmesi üzerine, ekipler bölgeye gitti.
Duyarsız kişiler tarafından ormanlık alana terk edildiği tahmin edilen çek yattan, tuvalet klozetine, buzdolabından arıcı kıyafetine ve kırık kovanlara kadar bir çok atık, uzun uğraşlar sonucunda toplandı. 2 kamyonet atık bertaraf edilmek üzere Çöp Depolama Sahasına götürüldü.

Marmaris Belediyesi Temizlik İşleri Sorumlusu Barış Ünlü, “Arıcıların arkalarında bıraktıkları kirliliği temizliyoruz şuan. Aslında bu arkadaşlar doğadan besleniyorlar. Doğa var ise arıcılık var, doğa var ise yaşam var. Maalesef ekmek yedikleri doğayı mahvederek buradan ayrılmışlar. Gönül isterdi ki yanında getirdikleri bu malzemeleri yanlarında geri götürsünler. Denetimlerin artırılması için İlçe Tarım Müdürlüğü ile gerekli yazışmaları yapacağız” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.