AK Parti’li başkan isyan bayrağı açtı

Bu haber 04 Temmuz 2013 - 21:07 'de eklendi ve 1.622 kez görüntülendi.

ormandamaden1213546456513123Marmaris’te ormanlık alan içerisinde taşacağı çalışmalarına izin verilmesi AK Partili İçmeler Belediye Başkanı Zeki Eren’i isyan ettirdi. Eren “Taş ocağının açılması Marmaris’te taş ocağı intiharıdır.” dedi.
Haber Merkezi
Marmaris’te ormanlık alan içerisinde taşacağı çalışmalarına izin verilmesi AK Partili İçmeler Belediye Başkanı Zeki Eren’i isyan ettirdi. Başkan Eren “Taş ocağının açılması Marmaris’te taş ocağı intiharıdır. Burada turizm mi yapacağız, madencilik mi, buna karar verelim.” dedi.
Marmaris’in İçmeler beldesinde taş ocağı açılıp, faaliyete geçirilmesi tepkilere neden oldu. Beldenin Asparan’ın Aşlama Mevkii olarak anılan bölgesinde faaliyete geçen Taş Ocağı’nın duvar taşı üretimi için çalışma yaptığı belirtildi. Taş Ocağı’nın işletmecisinin daha önce ilçenin Osmaniye Köyü’nde Manganez Madeni çıkartmak isteyen iş adamı Mehmet Bekmez olduğu öğrenildi.
Bekmez yaptığı açıklamada “Taş ocağıyla ilgili bütün izinleri aldık. Biz taş ocağının işletmesini yapıyoruz. Ruhsat sahibi Muğla Beton firması.” dedi.
Taş Ocağı için ÇED olarak adlandırılan Çevresel Etki Değerlendirme raporunun alındığını belirten Bekmez, Enerji Bakanlığı, Maden İşleri Genel Müdürlüğü, Orman İşletme Müdürlüğü ve İl Özel İdaresi’nin de taş ocağının faaliyetine izin verdiğini savundu. Bekmez, izinlerin yer aldığı bir dosyayı da kamuoyuyla paylaşabileceğini söyledi.
Marmaris Orman İşletme Müdürü Özkan Şahin de taş ocağına kurum tarafından izin verildiğini doğrularken, söz konusu alan için Levent Bodur isimli vatandaşa 100 hektarlık ormanlık alanın 33 hektarının kullanımı için 29 Mayıs 2006 tarihinde Gayri Sıhhi Müessese ruhsatı verildiği öğrenildi. Alanın kiralanması için Marmaris Orman İşletme Müdürlüğü, Orman Bölge Müdürlüğü ve Hisarönü Şefliği’nin onayı bulunduğu kaydedildi. Bu gelişmelerin yanında 17 Ocak 2007 yılında söz konusu alanın Muğla Beton isimli firmaya devredildi.
Bu arada söz konusu alan için 17 Ocak 2017 yılına kadar kiralama yapıldığı ve ancak alanı kiralayan Muğla Beton Firması’nın ocağın çalıştırılabilmesi için İl Özel İdare’den alması gereken Gayri Sıhhi Müessese Ruhsatının yenilenmediği iddia edildi. Asparan’ın Aşlama Mevkii’nde taş ocağının faaliyete başlamasını cinayet olarak nitelendiren AK Partili İçmeler Belediye Başkanı Zeki Eren, “O almış, bu satmış bunlar bizi ilgilendirmiyor. İçmeler Muğla turizminin vitrinidir. Bu vitrinde taş ocağı işletmesi olmaz. Burnumuzun dibince taş ocağı işletmesi açılıyor, bizim haberimiz olmuyor. Bize hiçbir bilgi verilmedi. Marmaris’te taş ocağı intihardır.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
Bahadır Özdemir 05 Temmuz 2013 / 18:32

İçmeler yörenin gözbebeği.,Zeki Eren de hiç şüphesiz İçmeler’i yaratan adamdır.Turizm açısından pek çok yer sinek avlarken gidin İçmeler’i görün.
(Keşke sahil bandında kurulu nispeten yüksek katlı birkaç otel olmasaydı!)
Taş ocağına gelince herhalde siyaset desteklidir.Partili, partisiz herkesin
belediye başkanının haykırışına ciddi destek vereceğine eminim.