Ormancılık araştırma sonuçları değerlendirildi

Bu haber 25 Nisan 2016 - 23:55 'de eklendi ve 439 kez görüntülendi.

Ormancılık araştırma sonuçları değerlendirildi​Muğla’da Ormancılık Araştırma Enstitülerinin yaptığı çalışmalarla ilgili değerlendirme toplantısı yapıldı.

Haber Merkezi

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü kapsamında Batı Akdeniz Ormancılık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü ve Ege Ormancılık Araştırma Enstitüsü Müdürlüklerince gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili değerlendirme toplantısı yapıldı. Muğla Ticaret ve Sanayi Odasında yapılan toplantıya Muğla Orman Bölge Müdürü Mehmet Çelik, Batı Akdeniz Ormancılık Araştırma Enstitüsü Müdürü Dr. Neşat Erkan, Ege Ormancılık Araştırma Enstitüsü Müdür Yardımcısı Dr. İsmail Şafak, Muğla Orman Bölge Müdür Yardımcıları Vedat Dikici, Özkan Şahin ve Naci Polat katıldı. Toplantıya ayrıca Şube Müdürleri ve Enstitülerin uygulayıcı teknik elemanları ile bölge müdürlüğümüz teknik elemanları da katıldı.

Toplantıda araştırma sonuçlarının uygulamaya aktarılması ve araştırılması istenen konuların belirlenmesi ve proje yürütücüleri tarafından araştırması biten konular hakkında ayrı ayrı sunum yapılarak araştırma sonuçları uygulamacılara aktarılarak proje sonuçları değerlendirildi. Orman Bölge Müdürü Mehmet Çelik “Araştırma Müdürlüklerinin uygulamaya yönelik proje geliştirilmesi ve sonuçlandırılması uygulamacıya ışık tutacak ve çalışmalara yön verecektir. Son yıllarda Araştırma Müdürlükleri ve uygulamacı projelerde birlikte çalışmak ve katkıda bulunmak memnuniyet vericidir” dedi.

Batı Akdeniz Ormancılık Araştırma Enstitüsü ve Ege Ormancılık Araştırma Enstitüsü Müdürleri konuşmalarında, araştırma projelerini artırma gayretinde olacaklarını söylediler.  2016 yılında yeni başlatılan araştırma projeleri hakkında bilgi verildi. Araştırılması istenen konularla ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.