Ormancılar yangın sezonuna hazırlanıyor

Bu haber 26 Nisan 2013 - 20:34 'de eklendi ve 689 kez görüntülendi.

ormancilarsezonahazir1231354654132Muğla Orman Bölge Müdürlüğü bünyesinde örev yapan ilk müdahale aracı olarak kullanılan araç operatörleri eğitimden geçiriliyor.
Haber Merkezi
Ula Helikopter tesislerinde yapılan eğitimlerde operatörler kullandıkları araçlar hakkında teorik ve uygulamalı olarak eğitiliyor.
Eğitimin bir bölümüne Muğla Orman Bölge Müdür yardımcısı Vedat Dikici, ilk müdahale araçları ve bu aracı kullanan operatörlerin çok önemli olduğunu belirterek, olası bir yangın durumunda yangın bölgesine ilk bu araçların ulaştığını ve ilk müdahaleyi bu araçların yaptığını söyledi. Bölge Müdür Yardımcısı Dikici, çok önemli bir görevi yerine getiren bu personelin ileri sürüş ve ilk müdahale konusunda iyi eğitimli olması gerektiğini kaydetti.
Makine Mühendisi Bilal Soydan Koordinesinde ve Yangın Uzmanı Orman Yüksek Mühendisi İsmail Durak gözetiminde verilen eğitimlerde ilk müdahale aracı operatörlerine İlk Yardım-Temel Yaşam Desteği ile İş Sağlığı ve Güvenliği konularında da eğitim veriliyor. Orman Bölge Müdürlüğü İSİ Şefi Hasan Demirtaş tarafından işçi sosyal hakları konusunda bilgiler verilirken, tamirhane Şefliği Arazi Formeni Saffet Özgür tarafından da ilk müdahale aracında pompa ve basınç konuları operatörlere anlatılıyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.