Ören akaryakıt istasyonu ihalesi usulsüz mü?

Bu haber 18 Ağustos 2015 - 18:53 'de eklendi ve 1.131 kez görüntülendi.

orenakaryakıtMuğla’nın gelişmekte olan turizm merkezlerinden Milas’ın Ören Mahallesi’nde bulunan tek akaryakıt istasyonu CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir tarafından TBMM’ne taşındı. Demir tek kişinin katıldığı istasyon ihalesinin usulüne uygun olup olmadığını sordu.

Özcan Özgür

Muğla’nın gelişmekte olan turizm merkezlerinden Milas’ın Ören Mahallesi’nde bulunan tek akaryakıt istasyonu CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir tarafından TBMM’ne taşındı. Demir tek kişinin katıldığı istasyon ihalesinin usulüne uygun olup olmadığını sordu.

CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir, Muğla Milas Ören’de tek akaryakıt satış istasyonu olan değerli arazinin ihalesi hakkındaki usulsüzlük iddiaları hakkında Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in yanıtlaması istemiyle yazılı soru önergesi verdi. Sadece tek firmanın ihaleye katıldığı yönünde söylentiler olduğunu belirten Milletvekili Demir, iddiaların doğru olup olmadığı hakkında bilgi istedi. İhalenin tek bir kişiye verilmiş olmasının adil rekabete aykırı olduğuna işaret eden Demir, “Kamu zararının oluşmaması için söz konusu ihalenin iptal edilerek yeni bir ihale yapılacak mıdır?” diye sordu.

Soru önergesinde “Muğla İli Milas İlçesi Ören Mahallesi’nde 4133 parsel 3663.67 m2 yüzölçümlü akaryakıt satış istasyonu, 1 milyon 500 bin TL tahmini bedelle 4 Ağustos 2015 tarihinde ihaleye çıkarılmıştır. İhaleye sadece bir firmanın katıldığı iddia edilmektedir.” Diyen Muğla Milletvekili Demir şu sorulara yer verdi:

“Ören’de tek akaryakıt istasyonu olması nedeniyle söz konusu muhammen bedeli yeterli midir? Daha önce söz konusu yerin satın alınması için Milas Mal Müdürlüğü’ne dilekçe ile müracaat edenlere ihale tebligatı yapılmış mıdır? Sadece bir firmanın katıldığı söylenen ihalede adil rekabet ortamı sağlanmış mıdır? Kamu zararının oluşmaması için söz konusu ihalenin iptal edilerek yeni bir ihale yapılacak mıdır?”

Bu arada satış nedeniyle istasyonun kapanması sonucu turizm merkezi Ören’de akaryakıt satışları Milas’tan gelen tankerlerle yapılmaya başladı.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.