Oral Karakaya Görücüye Çıktı! « Hamle Gazetesi

Oral Karakaya Görücüye Çıktı!

Bu haber 25 Ocak 2018 - 0:39 'de eklendi ve 4.126 kez görüntülendi.
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

Özcan Özgür

Ülkemizin güneyinde ABD himayesinde “PKK-PYD Koridoru” ve buna bağlı olarak “Kürt Devleti” kurulması girişimlerini engellemek, söz konusu yerde “güvenlik koridoru” oluşturmak için  Türk Silahlı Kuvvetlerimiz hafta sonunda Afrin’e girdi.

Allah yardımcıları olsun…

Askerimiz hafta sonunda teröristleri süpürürken, Karadenizli hemşerilerimizin Bodrum’da “Hamsi Şenliği”, Yatağan’da da Yatağan Belediyesi’nin “Geleneksel Deve Güreşleri”nin 18’ncisi vardı.

AK Partililer, İyi Partililer ve Karadenizliler Bodrum’da buluşurlarken, CHP’liler ve deve güreşi meraklıları da Yatağan’da buluştular…

Askerimiz Suriye’de savaşırken şimdi sırası mı?” diye tepki gösterenler oldu.

Nereden baktığınıza bağlı… Acıkan yerimiz başka, acıyan yerimiz başka…

Allah askerimizin yar ve yardımcısı olsun…

 

xx           xx           xx

Yatağan’ın kapalı tribünlü futbol sahası, kapalı spor salonu var mı bilmiyorum, ama Muğla ilinin tek düzenli Deve Güreşi Arenası Yatağan’da… Geçen Pazar günü yapılan güreşler ücretsiz izlenmiş.

Bölgenin en önemli güreş organizasyonunun giderleri nereden, nasıl karşılanıyor, onu da bilmiyoruz, ama ben Belediye Başkanı Haşmet Işık’ı kutluyorum.

Deve güreşlerinde elense çekilmez, ama Yatağan’da o kadar siyasi bir araya gelince “siyasi elense” çekilmiş…

Güreşler başlamadan Arenanın tribünlerini Yatağan Belediye Başkanı Haşmet Işık ile Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Milletvekili Ömer Süha Aldan ve İl Başkanı Mürsel Alban birlikte selamlamışlar.

Başkan Gürün son zamanlarda her yerde Milletvekili Aldan ile görünüyor. Aldan’ın Başkan Gürün’ün bir kere daha atama adaylığının vizesi olduğu söyleniyor…

 

xx           xx           xx

Selamlamada Başkan Gürün, Başkan Işık, Milletvekili Aldan ve İl Başkanı Alban’ı Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Yatağan İlçe Başkanı Kemal Özler, Kavaklıdere İlçe Başkanı Mehmet Gülhan, Köyceğiz İlçe Başkanı Kamil Ayhan Öner ve Ula İlçe Başkanı Hüseyin Özcan eşlik etmiş. Birde Av. Burak Erbay…

Av. Burak Erbay uzun bir aradan sonra kareye girmeye başlamış, ama mesafeli. Yakın koruma değil de uzak koruma gibi… Nitekim bir ara kurulan rakılı sofrada Başkan Gürün, Başkan Işık, Milletvekili Aldan ve İl Başkanı Alban, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat yer alırken, Burak Erbay, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ve öteki ilçe başkanları ile arenadan ayrılmış bulunuyor…

 

xx           xx           xx

Aslına bakarsanız arenaya ilk gelen isim Başkan Işık’ın kadim dostu Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayı Fevzi Topuz olmuş. Topuz’a Milletvekili Nurettin Demir ile çiçeği burnunda Belediye Başkanı aday adayı Orhan Karakaya hariç protokolde her gelene Başkan Işık ile birlikte adeta ev sahipliği yapmak düşmüş.

Arenaya girişte denk gelmelerinden kaynaklandığı bilinmediğinden olmalı; Marmaris İlçe Başkanı Acar Ünlü ile Milletvekili Akın Üstündağ’ın birlikte gelmeleri ve Milletvekili Demir’in tek başına gelip, gelmesi gibi gitmesinin belli olmaması dikkatleri çekmiş.

Yatağan’da selamlamada nedense gözler Köyceğiz İlçe Başkanı Mehmet Sertkaya ile eski sendikacı Süleyman Girgin’i, İl Yönetim Kurulu Üyeleri Adem Zeybekoğlu ve Cumhur Çoban’ı da aramış!

Bilinçli olarak mı yapıldı bilen yok, ama arenaya en son gelen isim ise yanında eski PM Üyesi Rana Bozkurt ve partili gençlerden Berhan Akbaba ve Fevzi Topuz’un danışmanı olarak bilinen Uğur Ürper’i yanına alan Orhan Karakaya olmuş. Assolist gibi geliş oldukça dikkati çekmiş…

Acar Ünlü Arena’dan ayrılırken, girişte Karakaya ve arkadaşları ile karşılaşmış… Acar Ünlü geri dönüp protokol tribününde birlikte oturma kibarlığı göstermiş…

 

xx           xx           xx

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Oral Karakaya neredeyse bir yıldır konuşuluyor.

Bana kendisini anlatan Berhan Akbaba oldu. Kendisi için desteğimi istedi, ben de “Seni desteklerim” demiştim. “Neden?” sorusuna da “Çünkü seni tanıyorum” diye karşılık vermiştim.

Daha sonraki görüşmelerimizde de hep “Önce adaylığını açıklasın” demiştim. Üzerime daha çok geldiğinde de “Büyükşehir Belediyesi’ne atama aday değil, önseçimde sandıktan çıkacak aday aranıyor” ifadesinde bulunmuştum.

Önseçim olmazsa hayırlı olsun… (!)

Berhan Akbaba’ya sorarsanız, Ulalı hemşerimiz Oral Karakaya Mülkiye Başmüfettişliği yaparken 2015’de CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu tarafından istifa ettirilmiş ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri olması sağlanmış. Amaç orada Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na hazırlamakmış…

Ben inanmadım. İnanmak isteyen inanabilir…

 

xx           xx           xx

Hafta sonunda Marmaris’te de Birleşik Haziran Hareketi Marmaris Meclisi ve Veli-Der Marmaris Şubesi’nin düzenlediği “OHAL ve Demokrasi” konulu panel vardı. Konuşmacılardan biride CHP İstanbul Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi İlhan Cihaner’di…

Karakaya, Cihaner sayesinde memleketinde görücüye çıktı.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Cihaner’e “Madem Muğla’ya gidiyorsunuz, bizim Oral’ı da götür” demiş olabilir mi bilmiyoruz. Hafta sonunda Muğla’ya Oral Karakaya ile gelen Cihaner önce CHP İl Başkanlığı’nı, Mürsel Alban’ı, sonrada Marmaris İlçe Başkanı Acar Ünlü’yü ziyaret etti.

PM Üyesi Cihaner nedense Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ile Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar’ı ziyaret etmedi. KılıçdaroğluOnlara uğramasanız da olur” demiş olabilir mi onu da bilmiyoruz…

 

xx           xx           xx

Ali Acar deyince aklıma geldi. Yatağan’da Ali Acar ile Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Tosun da yokmuş. Hadi diyelim Marmaris Belediye Başkanı Acar deve güreşi meraklısı değil; ama Kocadon öyle mi?

Kocadon Muğla’da deve güreşi organize eden üç belediye başkanından biri. Devesi de var… Yatağan’ın bazı caddelerini de asfaltladı… Yatağanlılar gelmesini çok ummuş.

Yatağan Belediyesi’nin geleneksel etkinliği olmakla birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Osman Gürün de deve güreşlerinin ev sahibi sayıldığından Başkan Acar ve Başkan Kocadon karşılaşmak istememiş olabilirler.

Ki Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayı olduğu söylenen Oral Karakaya içinde “Osman Gürün ile karşılaşmamak için güreşlere geç geldi” yorumu yapanlar olmuş.

Yatağan’a Cihaner’siz gelen Karakaya, Arena’ya Başkan Gürün ayrılınca girmiş. Tesadüf işte…

 

xx           xx           xx

Muğlalıların tanımadığı, Muğla’ya gelip gitmeyen Ulalı hemşerimiz Oral Karakaya’nın Muğla’da hafta sonu ziyaretleri sosyal medyada bol bol paylaşıldı.

O paylaşımlardan birinin altına mülga Ören Belediye Başkanı Kazım TuranArkadaşlar, vali seçmiyoruz. Muğla’ya, partilimiz Büyükşehir Belediye Başkanı seçeceğiz. Aklımızı başımıza toplayalım. Belki arkadaşımız başarılı olabilir, ama parti tabanından gelmeyince başarılı olma şansı çok az oluyor. Çünkü seçilince partiyi ve partilileri unutuyorlar. Bu dediklerimi unutmayın.” diye yorumda bulunmuş. Kazım Turan ile aynı düşüncede olanlar az değil.

Ancak Kamu Yönetimi mezunu olan ve halen “Yerel Yönetimler Reformu ve Büyükşehir Belediye Yönetimi Modeli (Yerel Yönetimlerin Yerelliği: Büyükşehir Belediye Yönetimi Modeli Çerçevesinde Eleştirel Yaklaşım” konulu doktora yapmakta olan Oral Karakaya’nın CV’si müthiş…

Kazım Turan’ı kaygılandıran “partili” olmak meselesi de önemli. Belki öğrenciliğinde “siyaset” yapmıştır diye CV’sine bir kere daha baktım. Bu konuda bir şey göremedim. Belki vardır da yazılmamıştır. Bir daha kiminle gelir bilinmez. Gelirse öğreniriz…

————————————————————————————————————————————————

Günün Sözü: Midenizi başkasının yemeğine, cebinizi başkasının parasına, gözünüzü başkasının namusuna alıştırmayın…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.