Op. Dr. Mustafa Kekovalı’ya Övgüler

Bu haber 11 Ağustos 2014 - 1:25 'de eklendi ve 4.102 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım tüm okurlarımın da bildiği üzere benim yazmış olduğum köşe yazıları bir gün siyasi, bir gün işadamı, daha buna benzer dernekler kuruluşlarla ilgili yazılar yazmaya çalışılırım. Bugün de Muğlalıların yakınen tanıdığı Kadın Doğum Doktoru Mustafa Kekovalı ile bir söyleşi yapalım dedik. Niçin Sayın Kekovalı ile bir söyleşi yapalım dedik, çünkü son yıllarda adından sıkça güzelliklerle bahsettirmesini bilen bir hekim.
Doktor Kekovalı hastalarına yapmış olduğu olumlu teşhis ve başarılı ameliyatlarla adını güzelliklerle bahsettirmesini bilmiş. Kadın Doğum Mütehassısı Dr. Mustafa Kekovalı uzun yıllar yurdun değişik yerlerinde çalışmış. Son olarak Yatağan Devlet Hastanesinde üç yıl hem hekimlik hem de başhekimlik görevlerinde bulunmuş ama çıkan tam gün yasası ile elleri olları bağlanmış. Öyle olmaz böyle olur diyip emekliliğe ayrılmış.
Sayın Kekovalı’nın emekliliğe ayrılması da iyi olmuş. Muğla’da her gün onlarca hastasını ilgileniyor. Ameliyat olacak hastalarını da Yücelen Hastanesi’nde başarılı bir şekilde ameliyat ediyor. Sayın Kekovalı için bu kadar yazdınız diyebilirsiniz, çünkü hastalarından almış olduğum bilgiler böyle de onun için bu değerlendirmeyi yaptım.
Üniversite, Devlet Hastanesi ve Özel Hastane gibi sağlık kuruluşları kentimizde hizmet vermektedir. Tam gün Yasası ile özel muayenehanelerin çoğunlukla kapandığı bir dönemi yaşamaktayız. Muğlalı bir Kadın Doğum Uzmanı Op. Dr. Mustafa KEKOVALI’nın Devlet Sektöründe başarılı hizmet verirken genç yaşta emekliliği tercih ederek özel muayenehane de çalışmayı sürdürmesini ilgi ile izledim. Çünkü Türkiye genelinde tüm muayenelerin %90 kapandığı bir tam gün uygulama sürecinde genç yaşta emekliliği tercih ederek özel muayenehane açmasını akıntıya karşı kürek çekme gibi algılamıştım.
Ancak geçen üç yıl sürecinde halk arasında yaptığım kamuoyu araştırmasını gittikçe artan olumlu izlenim beni de halkın nabzını tutan bir gazeteci olarak konuyu incelemeye yöneltti. Sonuçta Hacettepe Tıp Fakülte mezuniyet sonrasında doğum sayısı yüksek bir hastane olan Zeynep Kamil Hastanesin de ihtisas yapıp sonrasında da aynı hastanede dört yıl daha çalışarak bilgi ve deneyimini arttırmıştır. Netice de yılların verdiği bilgi ve tecrübe birikimini zaman sınırlaması olmadan hastalarına aktaran bir hekim olarak ilgi görmektedir.
Muğla halkının yakınen tanıdığı ve bildiği Kadın Doğum Mütehassısı Op. Dr. Mustafa Kekovalı Stadyum’un karşısındaki özel bürosunda hastalarını kabul ettiği 0252 212 7979 numaralı telefonla da hasta yakınları ile bilgi alışverişinde bulunmaktadır.
Op. Dr. MUSTAFA KEKOVALI KİMDİR?
Medeni Hali: Evli, eşi Dâhiliye Uzmanı Ayşe Kekovalı, kızı Üniversite öğrencisi Gizem Kekovalı Yabancı Dili: İngilizce (1 yıl üniversite hazırlık) Askerlik Durumu:1987-1989 Edirne Tabib Asteğmen
Eğitim Durumu:İlköğretim: Muğla Kocamustaefendi İlkokulu Orta-Lise Öğretim: Muğla Merkez Ortaokulu İzmir Atatürk Lisesi Tıp Öğrenimi: 1979-1986 Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi (1yıllık İngilizce hazırlık) Mecburi Hizmet:1986 Burdur Hastanesi Acil Servis Tıpta Uzmanlık Eğitimi:1989-1993 Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Uzmanlık Sonrası Görev:1993-1997:Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde dönüşümlü olarak Doğumhane, Yüksek Riskli Gebelikler Ünitesi ve Jinekolojik Cerrahi kliniklerinde uzman kadrosu ile Başasistan 1997-2002:Kütahya-Gediz Devlet Hastanesi 2002-2012:Muğla-Yatağan Devlet Hastanesi (Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanlığı ile birlikte 3 yıllık Başhekimlik ) 2012 Şubat:25 yıllık Kamu görevi sonrası Muğla Merkezde özel muayenehane açarak hastalarına hizmet verme yolunu tercih etmiştir.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.