Onlar toplumumuzun bir parçası

Bu haber 02 Aralık 2015 - 23:49 'de eklendi ve 549 kez görüntülendi.

Onlarda toplumumuzun bir parçasıMuğla Valisi Amir Çiçek, 3 Aralık Dünya Engelliler günü ile ilgili olarak bir mesaj yayımladı.
Verda Kartal
Muğla Valisi Amir Çiçek, 3 Aralık Dünya Engelliler günü ile ilgili olarak bir mesaj yayımladı.
Engelli vatandaşların toplumsal hayata tam katılımlarının sağlanması ve hayat standartlarının yükseltilmesi, çağdaş toplum anlayışının bir parçası olduğunu kaydeden Vali Çiçek, “Engelli olsun veya olmasın tüm vatandaşlarımızın, insan onuruna yakışır bir yaşam sürmelerinin sağlanması devletimizin temel görevidir. Toplum içerisinde önemli bir nüfusu oluşturan engelli vatandaşlarımızın çalışma hayatı, eğitim, sağlık ve sosyal haklardan yeterince yararlanmaları devletimizin en önemli hedeflerinden biridir” dedi.
Çiçek açıklamasına şöyle devam etti:
“Vatandaşlarımızın, engelinden dolayı hiçbir imkandan yoksun kalmamasına özen göstermeli, onlara sevgiyle kucak açmalıyız. Bu amaçla bilgi, hizmet ve çevre koşullarının engelli vatandaşlarımız için uyumlu hale getirilmesi yönünde alınacak önlemlerle engelleri hep birlikte aşmış olacağız. Huzurlu ve güvenli bir toplum olabilmek, engelli vatandaşlarımızın da toplumun ayrılmaz birer parçası haline getirilmesi ile mümkündür. Bu duygu ve düşüncelerle 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün, toplumsal duyarlılığımızın artmasına vesile olmasını temenni ederek, tüm engelli vatandaşlarımıza sağlıklı, mutlu ve toplumla bütünleşmiş bir yaşam diliyorum.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.