Önder Uçak, taleplerini açıkladı

Bu haber 07 Ağustos 2017 - 0:48 'de eklendi ve 397 kez görüntülendi.

Memur-Sen İl Başkanı Önder Uçak toplu sözleşme talepleri ile ilgili olarak yazılı bir açıklama yayınladı.

Nazife Taşdelen

Memur-Sen İl Başkanı Önder Uçak toplu sözleşme talepleri ile ilgili olarak yazılı bir açıklama yayınladı.

Açıklamasında 2018-2019 yıllarını kapsayan 4. Dönem Toplu Sözleşme Taleplerini Memur – Sen ve üye sendikaların Yönetim Kurulu Üyeleri ile 81 il temsilcisinin katılımıyla kamuoyuna duyurulduğunu hatırlatan Uçak, “Buna göre; Toplu sözleşme taleplerimizin ana gayesi; Kamu görevlileri açısından yeni kazanımlara, kamu görevlileri sendikacılığı açısından yeni eşiklerin aşılmasına zemin oluşturmaktır. 4.Dönem Toplu Sözleşme ’ye dair tekliflerimizi Kamu İşvereni ’ne teslim etmiş bulunmaktayız. Türkiye’nin en büyük emek hareketi ve toplu sözleşme masasının yetkilisi Memur – Sen olarak; kamu görevlilerinin beklentilerini karşılayacak, ‘Büyük Türkiye’ söylemiyle uyumlu olacak tekliflerle masadayız. Genel Merkezimiz tarafından son olarak gerçekleştirdiğimiz Genişletilmiş Başkanlar Kurulu toplantımızla 4. Dönem Toplu Sözleşme tekliflerimize, Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla Kamu İşvereni‘ne sunmak ve kamuoyuna deklare etmek üzere nihai şeklini verdik” ifadelerine yer verdi.

Uçak açıklamasına şöyle devam etti:

“Bu kapsamda, toplu sözleşme masasının yetkili Konfederasyonu Memur-Sen’in 2018 ve 2019 yıllarını kapsayan 4. Dönem Toplu Sözleşmesine ilişkin teklifleri genel hatlarıyla, kümülatif olarak maaşlara en düşüğü yıllık yüzde 16.60 iki yıllık yüzde 38.52 oranında zam yapılmasını içeren üç alternatifli teklifle ve masada olacağız. 92 genel, 658’de hizmet kollarımızı ilgilendiren tekliflerimizin görüşmeleri başladı. Üç alternatifli yüzdelik zam taleplerimiz ise; birinci teklif aylık, taban aylık ve yan ödeme katsayılarına 2018 yılı için: birinci Altı Ayda yüzde 10, ikinci altı ayda yüzde 6 zam, 2019 yılı için birinci altı ayda yüzde 10, ikinci altı ayda yüzde 8 zam; ikinci teklif 2018 yılı için 1 Ocak 2018’den geçerli olmak üzere taban aylığa 75 lira net zam aylık, taban aylık ve yan ödeme katsayılarına; birinci altı ayda yüzde 7, ikinci Altı Ayda yüzde 7 zam, 2019 yılı için 1 Ocak 2019’den geçerli olmak üzere taban aylığa 75 lira net zam aylık, taban aylık ve yan ödeme katsayılarına birinci altı ayda yüzde 7, ikinci altı ayda yüzde 7 zamdır.  Üçüncü teklif ise 2018 yılı için: 1 Ocak 2018’den geçerli olmak üzere ek ödeme oranlarına 15 puan ilave zam ve birinci altı ayda yüzde 6, ikinci altı ayda yüzde 6 zam,  2019 yılı için birinci altı ayda yüzde 10, ikinci altı ayda yüzde 8 zam şeklinde sunulmuştur. 4 Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinin tüm kamu çalışanları ve emeklileri için olumlu sonuçlanmasını temenni ediyorum.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.