ON ADAY ADAYI VE MESUT GÜNAY

Bu haber 29 Temmuz 2013 - 9:53 'de eklendi ve 1.727 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Bugünkü köşe yazım yine siyasetle ilgili bir konu olacak. Her İlçede olduğu gibi Yatağan’da da siyaset kazanı fokur fokur kaynıyor. CHP’den belediye başkanlığı için 10 adayın ismi geçerken MHP’de 1 AKP’de ise 2 aday adayının olduğu görülüyor. Yatağan AKP’sinde Ak parti İlçe başkanı Makine mühendisi Mustafa TOKSÖZ ile Maden İş sendikası eski başkanlarından İbrahim KOCABIYIK’ın aday adayı olduğu dile getirilmekte. MHP’de ise Eğitimci Varol ÇAKMAK da başkanlık yarışına giren isimler arasında.
Yatağan CHP’de o kadar belediye başkan aday adayı var ki sormayın. Mevcut belediye başkanı H.Haşmet IŞIK, Muğla Genç İş adamları derneği başkanı Koray ÖZCAN, Maden İş sendikası eski genel başkan yardımcılarından Murat BEKEM, Yeşilbağcılar belediye başkanı Ertaf CİCİLİ, Arçelik başbayii Mesut GÜNAY, Maden İş sendikası eski şube başkanlarından Ali AKALP, İl genel meclis başkanı Cemal GÜRPINAR ve Nebiköy’den Muhammer ÖZDEMİR’in isimleri geçmekte. Önceki günler içinde Mesut GÜNAY’ın başkan adaylığını açıklaması sonrası belediye başkanı Hasan Haşmet IŞIK’da Çarşamba günü CHP İlçe binasında belediye başkan aday adaylığını açıklayacak. Yapılacak olan törene kalabalık bir grubun gelmesi beklenilmekte. Sayın Işık’ın da yapılacak olan törende gövde gösterisi yapacağı söylenilmekte.
Yine ayrıca önceden de belirttiğim gibi Eczacı Serkan TEKİN’in adı belediye başkanlığı için geçse de hangi partiden aday olur düşüncesi içinde olanlar çoğunlukta. Ama Sayın Tekin ben aday değilim diyorsa da bunun altından yarın bir şeyler çıkacağı da söylenilmekte. Muğla İl genel meclis başkanı Cemal GÜRPINAR’ın kardeşi Dr. Fettah GÜRPINAR’da ağabeyi Cemal GÜRPINAR gibi CHP’den belediye başkan aday adayı olduğunu ancak ağabeyine olan sevgi ve saygısından dolayı istenmediği takdirde başkan adayı olmayacağını iki kardeş birlikte konuşup karar vereceklerini söyledi. Ancak son anda bir gelişme daha oldu. İlçe avukatlarından bayan Av. Nadiye Asu Arda UYSAL’da CHP’den belediye başkan aday adayı olduğunu açıkladı.
CHP’de aday bolluğundan bahsediyoruz ya evet hakikaten öyle görünüyor. Mevcut belediye başkanı H.Haşmet IŞIK geçtiğimiz günler içinde atamadan yana olmadığını mutlaka ön seçim yapılması gerektiğini dile getirmişti. Nedeni de CHP’nin delege ve üye kayıtlarının çoğunluğu kendisi tarafından yapılmasıydı. O nedenle Sayın Işık’ın ön seçim diye ısrarcı olduğu görülüyor. CHP’nin diğer 9 aday adayı ise Yatağan’da kesinlikle atama yapılacak. Yapılacak olan atamada kim olursa onun yanında olacaklarının bilgisini aldık.
Şimdi gözler Yatağan’da ön seçim mi olacak atama mı olacak konuşmaları yapılmakta. Belediye başkan aday adaylarının çoğunluğu da kendileri atanmış veya seçilmiş gibi partililerle devamlı dirsek temasta bulunmaktalar. İl genel meclis başkanı Cemal GÜRPINAR, Muğla Genç İş adamları derneği başkanı Koray ÖZCAN, Maden İş sendikası eski genel başkan yardımcılarından Murat BEKEM, Dr. Fettah GÜRPINAR, Muhammer ÖZDEMİR derinden sessiz bir görünüm verirlerken Arçelik bayii Mesut GÜNAY, Maden İş sendikası eski şube başkanı Ali AKALP, Yeşilbağcılar belediye başkanı Ertaf CİCİLİ CHP genel merkezi ile devamlı istiare içinde oldukları da söylenilmekte.
İşte Yatağan siyaseti bu yani. CHP içinde o kadar bölünmüşlük var ki sormayın. Belediye başkan aday adaylarının bazıları da birbirleriyle konuşmadıkları gibi karşılarındakilere düşman gözüyle bakıyorlar. Bu konuda CHP İlçe başkanı Kamil GENEK’e büyük bir iş düşmektedir. O da parti içinde olan kırgınlıkları sona erdirmesi olacaktır. Lafın sonu belediye başkan aday adaylarından H.Haşmet IŞIK ön seçim olmasından yana tavır alırken diğer 9 başkan aday adayı da atamadan yana olduklarını söylüyorlar. Belediye başkan aday adaylarından Cemal GÜRPINAR ve Murat BEKEM’in yapılan törende Mesut GÜNAY’ın yanında birlikte olmaları CHP adına ayrı bir güzellik olduğu söylendi. Bizde bekleyelim yarınları görelim.
Yatağan’da CHP içinde ilk belediye başkan aday adaylığını geçtiğimiz günler içinde Arçelik bayii Mesut GÜNAY gerçekleştirdi. CHP İlçe binası önünde yapılan törende kalabalık bir partili grubu vardı. Başkan aday adayı olan Mesut GÜNAY konuşma yaparken yapmış olduğu konuşmalar sırasında sık sık tezahürat edilip alkışlarla adaylığını açıkladı. Yoğun bir kalabalığın olduğu törende bayanların çoğunluğu da gözden kaçmadı. Mesut GÜNAY diye tempo tutmaları da Çarşamba pazarına renk kattı. Böylelikle 10 aday adayının içinde ilk başkan aday adaylığını açıklayan Arçelik bayii Mesut GÜNAY olmuş oldu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.