Ölümü teğet geçiyorlar

Bu haber 06 Kasım 2013 - 8:56 'de eklendi ve 701 kez görüntülendi.

olumeteget12134164313213213Milas’ta bulunan ve bakımsızlığı nedeniyle kullanılamayan altgeçit, yolun karşısına geçmek isteyen vatandaşların karayolunu tercih etmesine neden oluyor. Özellikle öğrencilerin de bu yolu tercih etmesi kazalara davetiye çıkarıyor.
Haber Merkezi
Milas’ta 23 Nisan Bulvarı’nda yer alan altgeçit, bakımsızlığı nedeniyle dikkat çekiyor. Işıklandırma sistemine sahip olmadığı için korku tünelini andıran altgeçit, aynı zamanda çevreye yaydığı kötü koku nedeniyle kullanılamıyor. Milas’ın sahip olduğu tek altgeçidi kullanamayan vatandaşlar ve 23 Nisan İlk ve Ortaokulu öğrencileri, yolun karşısına geçmek için karayolunu kullanıyor. Vatandaşların yoğun araç trafiğinin yaşandığı karayolunu kullanarak karşıya geçmeye çalışması da karayolunda meydana gelebilecek olası kazalara zemin hazırlıyor.
Öğrenci ve velilerin okul giriş-çıkışlarında ölüm riskiyle karşı karşıya kaldığını söyleyen mahalle sakinleri; “Bu altgeçidin kullanılamaması daha öncede birçok trafik kazasına neden oldu. Altgeçit kullanılabiliyor olsaydı belki şu an birçok kişi trafik kazası kurbanı olmayacaktı. Çocuklarımız ve bizler kötü durumdaki alt geçidi kullanamıyoruz. Bu altgeçit yıllardır kötü bir halde Durum böyle olunca büyük bir risk alarak karayolundan geçiyoruz. Artık yetkililer bu durumu görsün ve gereken önlemi alsın” şeklinde konuşarak Milas’ın sahip olduğu tek altgeçidin değişmeyen haline sitem ettiler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.