Ölüdeniz’e 60 Milyon

Bu haber 29 Aralık 2015 - 22:47 'de eklendi ve 704 kez görüntülendi.

DCIM100MEDIAMuğla Su ve Kanalizasyon İdaresi Fethiye’ye Ölüdeniz-Belceğiz-Hisarönü ve Ovacık’ı kapsayan yatırımda Kültür ve Turizm Bakanlığı yaptığı yazışma sonucu 11,5 milyon TL hibe alırken, kendi bütçesinden 50 milyon lirayı kısa sürede tamamlayarak projeye başlamayı planlıyor. Projede 130 kilometre kanalizasyon ve 13bin metreküplük arıtma tesisi buluyor.
İlkay Yıldız
Türkiye ve Muğla’nın en gözde turizm kentlerinden biri olan Fethiye ilçesi Ölüdeniz Mahallesinin uzun yıllardır sıkıntı çektiği alt yapı sorununu cözmek üzere Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü, bölgede çalışma başlattı. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) ile görüşmelerinin yaklaşık 1 yıldır sürdüğünü söyledi. Büyük bir yatırım hazırlığı içerisinde olduklarına dikkat çeken Ülgen, “Ölüdeniz-Belceğiz-Hisarönü ve Ovacık mevkilerini kapsayan yatırımımız 60 Milyon TL’ye mal olacak” dedi. Ayrıca Ülgen, bölgeye 130 kilometrelik kanalizasyon şebeke hattı yapacaklarını belirtti.
“50 milyon lira için çalışmalar sürüyor”
Bölgedeki alt yapı çalışmalarını hızlandırdıklarını söyleyen Ülgen şunları söyledi,
“Yaklaşık 1 yıldır Vali Yardımcımız Sayın Fethi Özdemir başkanlığında, YİKOB’da, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünde ve MUSKİ Genel Müdürlüğümüzde konuyla ilgili toplantılar yaptık. Bölgede yaptığımız çalışmalar sonrası 60 Milyon TL’ye yatırımın tamamlanacağını belirledik. Yatırım için başlattığımız çalışmalar kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığı hibesinden faydalanabilmek için Ölüdeniz- Belceğiz Atıksu Arıtma Tesisi ile ilgili 22 buçuk Milyon TL’lik bir talepte bulunduk. Bu talebimiz doğrultusunda toplam 11 buçuk Milyon TL’lik kısmı bakanlık tarafından karşılanacaktır. Geri kalan 50 Milyon TL’yi de Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Osman Gürün’ün destekleriyle kısa sürede kendi bütçemizden çözeceğiz.”
“2017 sonu kadar tesisi bitirmeyi planlıyoruz”
Ülgen, amaçlarının Ölüdeniz-Belceğiz-Hisarönü ve Ovacık bölgelerindeki bu zamana kadar çözülemeyen alt yapı sorununu kısa bir sürede çözmek olduğuna dikkat çekti. Çalışmalara 2016 yılında başlayacaklarını belirten Ülgen, “2016 yılı içerisinde hızlı bir şekilde 13.000 metreküp/gün kapasiteye sahip Ölüdeniz- Belceğiz Atıksu Arıtma Tesisi inşaatına başlayıp 2017 yılı sonuna kadar bitirmeyi hedefliyoruz. Bakanlık fonlarından hibe alınması konusunda bizlere yardımını esirgemeyen başta Sayın Valimiz Amir Çiçek ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Osman Gürün olmak üzere, YİKOB Koordinasyon Başkanlığını yürüten Vali Yardımcımız Fethi Özdemir’e, Kültür ve Turizm Bakanlığı temsilcilerine ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.