Olmadı Burak Erbay Olmadı?

Bu haber 07 Mayıs 2015 - 0:19 'de eklendi ve 3.485 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, bugünkü köşe yazımda Muğla CHP 4. Sıra Milletvekili Adayı Av. Burak Erbay ile ilgili bir sitem yazım olacak. Sayın Erbay, 4-5 ay öncesinden CHP milletvekilliği için soyunup Muğla’nın tüm ilçelerine ve mahallerine tek tek gidip seçmenle birlikte olmuş ve CHP’li seçmeninde gözünü kısa bir süre içinde giren bir siyasetçi olmuş. Kendisinden önce seçim hazırlıkları içinde olan çok sayıda CHP milletvekili aday adaylarını da geride bırakmıştı.

Sevgili okurlarım, CHP Milletvekili Adayı Burak Erbay için ben de elimden gelen tüm imkânları kullanıp yazmış olduğum yazılarla onurlandırmıştım. Tabi bazı ayak oyunları nedeniyle Sayın Erbay, 1. sırada olması gerekirken 4. sıralara gerilemişti. Bu da Erbay Ailesi için büyük bir başarıydı. Gitmiş olduğu Muğla ili başta olmak üzere bazı ilçelerde birkaç milletvekili aday adayı ile birlikte Av. Burak Erbay’ın adını güzelliklerle andım ve onure etmeye çalıştım. Çünkü CHP Milletvekili Adayı Burak Erbay’da bir şeyler vardı. Ne vardı? Güzellikler vardı. Neydi bu güzellikler: Kendisi her şeyden önce sosyal yönlü Atatürk ilkelerini benimsemiş sosyal demokrat bir yapıya sahipti. Yine ayrıca Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanlığı gibi birçok kuruluşta yöneticilik yapmış. Muğla il genelinde dostane ilişkilerde bulunmuş hele hele Muğla’da yapmış olduğu avukatlık mesleğini başarı ile sürdürmüş. Almış olduğu davaları da başarı ile bitirmiş bir avukat olarak anılmakta. Biz de Av. Burak Erbay’da bu tür güzellikler olduğu için kendisine yardımcı olmaya çalıştık ve ben bunu da söylemek istemem. Ama kendisinin haberi olmadan o kadar yardımcı oldum ki sormayın? Ama karşılığını da güzel aldık Sayın Burak Erbay’dan. Nasıl mı? Onu anlatmaya çalışayım.

Sevgili okurlarım, Sayın Erbay’ın 4. sıradan milletvekili çıkması için yazacağım yazılarla yardımcı olmaya çalıştım. 4. sıraya geldikten sonra kendisini değişik günlerde 4-5 defa telefonla aradım ve cevap verme lütfunda bulunmadı. Tabi bu da bana o kadar fazla üzdü ki sormayın? Av. Burak Erbay için Muğla genelinde sevilen ve sayılan aynı zamanda da güvenilir kişiliği oluşu nedeniyle böylesine başpehlivanlar arasında 4. sıraya gelmesinin nedenleri de güzelliklerinden kaynakladığını dile getirmiştim. Yoksa ben mi yanılmışım diye kendi kendime sormaya başladım. Ama ben yine de Muğla’nın gene dinamik milletvekili adayı Av. Burak Erbay’ı telefonlarıma cevap vermediği için bir nebze üzülsem de şu kısa seçim süresi içinde yazacağım yazılarla yardımcı olmaya çalışacağım. Sayın Erbay bugünlerin yarınları da var. Bunu da unutma. Bilmem anlatabildim mi? Olmadı Burak Erbay olmadı. Ben size o kadar önem vermeme rağmen siz ise hadi onunu da söylemeyeyim sevgili okurlarım.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.