OLİMPİYAT 2020 İÇİN 49 OY ALARAK FİNALA ÇIKMIŞTIK

Bu haber 12 Eylül 2013 - 0:00 'de eklendi ve 681 kez görüntülendi.
Hüseyin Nizamoğluhuseyinnizamoglu@hamlegazetesi.com.tr
Nerede Kalmıştık

Bize oy veren ülkelerden bazıları son oylamada 13 oy bizden aldılar ve Japonlara verdiler. Burada din faktörü kesinlikle var. Avrupa Birliğine bizden çok sonra müracaat eden ülkeler bir veya iki yıl içinde birlik üyesi oldular. Eurovizyon şarkı yarışmalarını senelerce takip ederiz. İllaki ki çok şanslı olmamıza rağmen ne yapar yaparlar küçücük bir ülke bizi sollar geçer.
Bizim bu defa ümitlenmemiz için pek çok sebep vardı. Ekonomik durumuz iyi, trafik bakımından görmeye değer eserler hizmete girdi. En büyük hava alanı bizde, üç veya beş boğaz köprüsü 2020 tarihine kadar mevcut olacaktı. Deniz altından demir yolu ve kara yolu gibi dünyada belki ilk olacak şekilde hazırlık içinde idik. Batılı ülkelerin halkları İstanbul diye çırpınırken, beş on kişilik komite din ayrımı yapmaya devam etti. Türk ve İslam alemi büyük şoke içinde iken, bizim içimizdeki bilinen kesim her zaman ve her yerde yaptığı gibi sevindi oynadı birilerine sarıldılar.
YAŞASIN İSTANBUL KAYBETTİ DEDİLER!
İspanya ekonomik kriz yaşıyordu. Japonya’da nükleer sızıntı yaşandı… Ama bunlar doğal olaylar denebilir. Ama Türkiye’de planlı bir hareket yaşanıyordu. Üstelik bu hareket Olimpiyatın ülkeye gelmesini engellemek içindi. Neticede gezicilerin isteği oldu. Ülke insanlarının hayallerini yıktılar. Bizim gördüğümüzü bütün dünya gördü. Nitekim Avrupa’nın tanınmış medya kuruluşları pazar günkü yorumlarında; İstanbul’un, haziran ayındaki olaylar nedeni ile kaybettiğini açıkça söylediler ve yazdılar.
Unutmayalım ki, bu ülkede birlikte yaşadığımız bazı sanatçılar, ünlü iş adamları, şöhretler, gazeteciler kendi siyasi öfkeleri için, olimpiyat hayalini bile yakmayı düşünebiliyorlar. İyi bilelim ki, İstanbul’un en zengin bölgesi olan Kadıköy’de Tokyo sloganları atıldı.
Hepsinden önemlisi, bu ülkenin iyi para kazanan şöhretli isimleri eylemlerin etrafını ören şiddet çemberinden memnun oldular. Uluslararası bağlantıları sayesinde gezi olaylarını ülke aleyhine kullandılar. Çapulcular toplandılar Tokyo’nun kazanması şerefine biri birilerine sarıldılar yaşasın Tokyo kazandı diye slogan attılar…
BÜTÜN BU REZALETİN SİYASİ TEŞVİKÇİSİ KİM?
Bunlar ülkede altın devrini yaşatan Adnan Menderes’i asanlardır. Bunlar, 24 Anayasasını yürürlükten kaldırıp, 61 Anayasasını yapmak suretiyle Ata’nın; egemenlik kayıtsız şartsız milletindir, yerine özerk kuruluşlar getirenlerdir. Ülkenin 55 yıldan beri hep yerinde saymasına sebep olanlardır. Bunlar, Derin Devleti kurmak yüzünden mahkum olanları millet vekili seçenlerdir. Bunlar bin yıllık inançlarımızı, örf ve adetlerimizi hor görmüşler, yerine batı medeniyeti dedikleri bize uymayan Hıristiyan yaşamına mecbur edenlerdir. Bunlar, dikta rejimini getirmek için ihtilalcilere destek olanlardır. Bunlar, milletine zehirli bomba ile toplu ölüm suçlularına arka çıkanlardır. Seçimler yaklaştıkça böyle saçmalıkları hep yapanlardır. Bu yüzden, adeta intihar ettiklerini bilemeyenlerdir.
YAŞASIN MİLLİ TAKIMIMIZ
Salı akşamı, Türkiye-Romanya maçı bir yanda, Onu Sevmiştim adındaki film başka bir kanalda idi. Ayrıca haber kanallarında Rusların, Suriye için adeta af niteliğindeki önerisi de dikkat çekiyordu.
Milli Takım için Fatih Hocanın içten gelen övgü dolu tanıtımını, Adnan Menderes filmi için yapımcının ben tarafım, bu filmi taraf olarak severek yaptım diyen sözleri de sevgi ve duygu doluydu. Var olun, sağ olun, Millet sizinledir… diyorum…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.