Okuyucumuza Cevap

Bu haber 02 Mart 2017 - 0:38 'de eklendi ve 970 kez görüntülendi.
Hüseyin Nizamoğluhuseyinnizamoglu@hamlegazetesi.com.tr
Nerede Kalmıştık

10 Nisan 2014 Perşembe günkü yazımı istek ve internet sitesinden eleştiren Mehmet Korkmaz’ı okurlarımıza tanıtmak maksadı ile tekrar yayınlıyoruz.

SEÇİMLERDE NEDEN HEP AK PARTİ BİRİNCİ OLUYOR?

Ak Parti; Menderes’in, Demirel’in ve Özal’ın hizmet bakımından devamı olduğunu kurulurken hissettirdiğinden, seçimsiz iktidar arayanların korkulu rüyası olduğu için,
1961 Anayasası ile getirilen, özerk adı verilen kuruluşların yetkilerini TBM Meclisine iade ettiği için…
Suç hatta milli suç işleyen, Ergenekon terör örgütünün üyeleri hakkında verilen cezalardan anlaşılacağı gibi, Ordu’da, Hukuk’ta, Üniversitelerde kısmen temizlik yapıldığı halde aşırı uç basın,
27 Mayıs’ta alkış tutan ayni basın, CHP’de hiç değişmedi.27 Mayıs’ta, 12 Mart’ta ihtilalin hazırlayıcısı olarak hala devam ediyor.

SAĞ İLE SOL’UN İLK BİRLEŞMESİ 1987 MAHALLİ SEÇİMİ İLE BAŞLADI

Ülkemizde, 1983 seçiminde tek başına iktidar olan Özal hükümeti, çok değişik ve yeni görüş getirmiştir. Türk parasının dünyanın her yerinde beynelmilel para hüviyeti gelmiştir. Müteahhitlerimiz dış ülkelere açılmıştı. Merhum Özal, dış ülkelere geziler tertip ettiğinde, Türk işadamlarını yanında götürerek iş bağlantıları yapılmasına zemin hazırlamıştır.
Özal zamanında enflasyon düşmedi amma, bol para kazanma imkanları yaratılmıştı. Millet, hayatından fazlası ile memnun bir halde iken, eski siyasilerin af edilmesini gündeme getirmesi, kendisinin sonu olmuştu. Süleyman Demirel’in Doğru Yol Partisi ile Erdal İnönü’nün SHP’si, 1987 mahalli seçiminde birlikte hareket ederek seçimi ikili kazanmış idi. Tabi birliktelik. 1991 seçiminde devam edince iktidar oldular.
Demirel 17 yıl iktidarı süresinde, CHP liderleri ile hiç açıktan görüşmezdi. Hep kavgalı olarak geçirdi. CHP’nin bir sağcı parti ile ortak olması, ülkede her şeyin tersine gitmesi demek olmuştur. Demirel Çankaya’ya çıkınca, partisinin yeni genel başkanı seçilecekti. Aday olanların içinde yalnız Çiller, Demirel’in adamı değildi. Ama öfkeli Doğru Yol Partisi delegeleri Demirel’in inadına Çilleri Genel Başkan seçmişti. Aynı sıralarda da CHP yeniden açılarak, lideri de Deniz Baykal olmuştu. Bu durumda her iki partinin yeni liderleri hükümeti devam ettirecekti. Nitekim 1995 seçimine kadar bu hükümet devan etmiştir. 1995 seçiminde en büyük olan Merhum Erbakan Hocanın partisi idi. Artık ülkede düzen bozulmuştu. Hazır çoğunluk varken, Çiller Başbakan olacağı yerde, azınlık olan Mesut Yılmaz Başbakan oldu.
Artık her emir askerde idi. Cumhurbaşkanı korkuluk gibiydi. Mesut Yılmaz’ın eceli Deniz Baykal’ın elinde idi. Nitekim erken seçim için zorlayan Deniz Baykal ilk seçimde baraja takıldı ve ikinci sol parti olan merhum Ecevit’in partisi beş sağ partiye rağmen beş fark yapabildi. Ortakları Mesut Yılmaz ile Bahçeli tam uyum sağladılar.
Üçlü koalisyon hükümetinin ikisi sağ biliniyordu. Hatta, bizler tam olarak Bahçeli’ye destek olmuştuk. Bu ortaklığa şiddetle karşı olmamız dikkate alınmadı.
Bu dönem de iyice anladık ki bu ülkede sol parti ile ortaklık yürümez.
ÜLKEDE TEK ÜMİT AK PARTİ OLARAK BEYİNLERE YERLEŞTİ
Nitekim ilk yapılan seçimde (3 Kasım 2002 ) Bu üç partinin üçü birden baraja takılarak sandıktan çıkamadılar. Ak Parti tek başına iktidar oldu. Hukuk, Sol Basın ve CHP birlik oldular. Bu ekibe 2007’den itibaren MHP de katıldı. 2010’lardan itibaren din adına yerli Humeyni de katılınca ekibin tamam olduğunu sandılar.
Ancak Hoca takımı ortaya çıktığı tarihte asker kökenli ihtilalciler ortada yoktu.
NEDEN AK PARTİ BU KADAR DESTEK BULDU
Çünkü yıllardan beri Türkiye’yi boğan Askeri vesayetten Ak Parti kurtardığı için, 2007 muhtırasına karşı Ak Parti dik durduğu için, Ergenekon örgütüne hukuk yolu ile hesap sorduğu için, dinsizliğe takıntılı laikliğe son verip, dindarların horlanmasına mani olduğu için, TL’den altı sıfırın atılması, 40 yıllık enflasyonu tek rakamlı hale getirdiği için, TOKİ kanalı ile milyonlarla dar gelirliyi ev sahibi yaptığı için…
Kıyamete kadar ödenme ümidi olmayan IMF borçlarını sıfırladı, ihracat ve Merkez Bankasındaki döviz miktarını zirve yaptığı için, öğrencilere bedava kitap verdi, sağlık konusunda büyük reform yaptı. Marmaray gibi büyük ve pahalı deniz altı geçidini, Avrupa’nın en büyük hava alanını ve meşhur kanal projesi ile üçüncü boğaz köprüsünü cesaretle başladığı için Milletinin sevgisini kazanmış olan Ak Parti için kimler ne gibi iftira atsa ancak kendilerine zarar verecekleri belliydi. Nitekim, ülkede yok olan muhalefet liderleri yerine umarız, yeni fikirlerle yüklü liderler ortaya çıkar ve ülkenin Demokratik Hukuk rayına oturmasını arzu ediyoruz.
Bu yazıma internetten yorum yapan Göktepeli MEHMET KORKMAZ neler diyor?
İnternetten yazımızı ve bizi tenkit eden insanlar, yandaş oldukları fikirleri özgürce yazabildikleri gibi, yorumları da yazmak ve yayınlamak zorundadır, diye düşünüyorum. Biz ne dersek diyelim bal tutan parmağını yalar zihniyetinden vazgeçmediğimiz sürece bu böyle gelmiş böyle gider mi diyelim?
Öyle yazılar yazıyorsunuz ki, tarafsız bile olamıyorsunuz. Camide içki içildi mi, içilmedi mi? Kamera görüntüleri nerede kaldı? Bir de başörtülü kızımızı saldıran, üzeri açık 40-50 kişilik guruba ne oldu?
Dış borç nerelerde, satılan onca milli değerler nerede!..
Yollardan bahsediyorsunuz, yolların hali içler acısı, gezip görün bakalım.
Bankaları CHP zihniyetimi hortumladı? Engel olmak istedi de neler geldi başına!
Önce kendi başımızı kesmeyi bilmeliyiz. Sayın Hüseyin Bey… Her şeyin suçlusu CHP zihniyeti mi?
Yoksa, Menderes’ten bu yana ülkeyi yöneten zihniyet mi? Bunları yazabilir misiniz acaba…
Bu yorumu yayınlamazsınız ama neyse… İşte gördünüz Mehmet Bey onları yazdım. Benim de size söyleyeceklerim var. Gelecek yazımda…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.