Okutur: Korku imparatorluğuna yenilmeyeceğiz

Bu haber 23 Mart 2016 - 23:00 'de eklendi ve 740 kez görüntülendi.

DOKTOB BAŞKANI OKUTUR: “KORKU İMPARATORLUĞUNA YENİLMEYECEĞİZ” DALAMAN, ORTACA, KÖYCEĞİZ TURİSTİK OTELCİLER VE TURİZM İŞLETMELERİ BİRLİĞİ BAŞKANI YÜCEL OKUTUR, TÜRKİYE’NİN 80 MİLYONLUK NÜFUSU İLE GÜÇLÜ BİR ÜLKE OLDUĞUNU VE TERÖRİZME KARŞI DİK DURARAK TURİZMİ EN AZ ZARARLA ATLATACAKLARINI AÇIKLADI.Dalaman, Ortaca, Köyceğiz Turistik Otelciler ve Turizm İşletmeleri Birliği Başkanı Yücel Okutur, Türkiye’nin 80 milyonluk nüfusu ile güçlü bir ülke olduğunu ve terörizme karşı dik durarak turizmi en az zararla atlatacaklarını açıkladı.

Dalaman, Ortaca, Köyceğiz Turistik Otelciler ve Turizm İşletmeleri Birliği (DOKTOB) Başkanı Yücel Okutur, turizmde rezervasyon iptallerinin olduğunu söylerken, oluşturulmak istenen korku imparatorluğuna karşı dimdik ayakta durarak, yılgınlık ve ümitsizliğe kapılmadan yenebileceklerini açıkladı.

DOKTOB Başkanı Okutur, dik durarak terörizmin önüne geçileceğini söylerken, korku Türkiye’nin imparatorluğuna asla fırsat vermeyeceklerini açıkladı. Okutur, “Turizm sezonu maalesef bazı terörizm olayları nedeniyle rezervasyon iptallerinin olduğu doğrudur. Bu rezervasyon iptallerini fırsat bilen turizm acenteleri de büyük indirimler talep etmektedir. Bazı otellerimiz ve acentelerimiz bu indirimi yapıyor, ama yapmayan da ciddi anlamda otellerimiz var. Biz bu terörizm olayını mutlaka atlatacağız ve hiç bir zaman korku imparatorluğuna yenilmeyeceğiz ve dik duracağız. Ne olursa olsun bu yılı mutlaka öyle ya da böyle geçireceğiz. Yerli turizm olarak da turizmimizin destekleneceğine inanıyorum” dedi.

Yerli turist için bu sezon çok önemli avantajlar bulunduğunu belirten Okutur, “Yerli turizm bu sene gerek otel sektöründeki firmalarımız, gerekse acentelerim yeril turizme karşı ciddi avantajlar sağlamıştır. Yerli turistler bu yıl tahmin edilemeyecek düzeyde avantajlarla turizm yapma olanağını bulacaktır. Dünyada Türkiye kadar turizmi güzel olan, sunumu olan, iyi olan ve yepyeni otelleri olan başka ülke tanımıyorum. Mutlaka bu krizi aşacağız ve terörizmin gölgesi altında kalmayacağız” dedi.

Terörizmin amacının korku, yılgınlık, bezginlik ve ekonomik problemleri bir arada getirerek halkın üzerinde bir antipati ile birlikte karamsarlık yaratmaktır. Biz 80 milyonluk bir ülkeyiz. Terörizme asla boyun eğmedik. Atatürk bu ülkeyi kurtarırken onlarca ülkeler ile savaşarak bu ülkeyi bize emanet etti. Bu ülke terörizme asla boyun eğmeyecek, dimdik ayakta kalacak ve hiçbir zaman terörizmin gölgesi altında olmayacağız. Bunun için hiçbir zaman umutsuzluğa, ümitsizliğe ve yılgınlığa gerek yok. Tam tersine daha çok çabalayacağız, daha çok sokağa çıkacağız, daha çok bir yerlere gitmemiz gerektiğine inanıyorum” dedi. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.