Okurlarımızdan özür diliyoruz

Bu haber 16 Ağustos 2014 - 3:07 'de eklendi ve 955 kez görüntülendi.

okurlarBelediye Sarayı Eski Garaj Alanı’na Yapılmıyor!
Büyükşehir Belediye Meclisi’nde, Büyükşehir Belediye Sarayı için yapılmak istenen imar planı değişikliği görüşmelerinde bilgi veren İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Ayşe Ünal’ın sarf ettiği “garaj alanı” sözü yanlış anlaşılmaya neden oldu. “Garaj alanından” kastın eski değil, yeni garaj alanı olduğu anlaşıldı. Böylece “Yeni garajda mı taşınıyor?” sorusu gündeme geldi.
Özcan Özgür
Büyükşehir Belediye Meclisi’nde, Büyükşehir Belediye Sarayı için yapılmak istenen imar planı değişikliği görüşmelerinde bilgi veren İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Ayşe Ünal’ın sarf ettiği “garaj alanı” sözü yanlış anlaşılmaya neden oldu. “Garaj alanından” kastın eski değil, yeni garaj alanı olduğu anlaşıldı. Yanlışı Menteşe Belediye Meclisi Üyeleri düzeltti. Böylece “Yeni garajda mı taşınıyor?” sorusu gündeme geldi.
Mimarlar Odası Muğla Şubesi’nin açtığı dava sonucu üzerinde belediye tarafından lüks konutlar üretiminin durdurulduğu eski garaj alanında Büyükşehir Belediyesi için hizmet binası yapılacağı haberimiz üzerine Gazetemiz Haber Merkezi’ni arayan Menteşe Belediye Meclisi Üyeleri Gonca Köksal Kılınç ve Murat Gökalp’in uyarıları ile yanlışın farkına varıldı.
Menteşe Belediyesi Meclis Üyeleri Kılınç ve Gökalp, Eski Garaj Alanı’na meydan-park düzenlemesi içinde Menteşe Belediyesi Hizmet Binası yapılması düşüncesi içinde olduklarını belirtirlerken, Büyükşehir Belediyesi’nin ise Hizmet Binası için şu anda faaliyet halinde olan Garaj Alanı’nı düşündüğünü, geçen Salı günü yapılan meclis toplantısında komisyona havale edilen “Nazım İmar Planı ve Uygulama İmar Planı” değişikliği talebinin o alan ile olduğunu kaydettiler.
Gonca Köksal Kılınç, “Menteşe Belediyesi olarak yeni birimlerimiz ile fiziki koşulların yetersizliğini yaşıyoruz. Belediye Başkanımız Bahattin Gümüş’ün de ifade ettiği gibi şehir merkezinden de ayrılmak istemiyoruz. Gündemimizde Konakaltı Kültür Merkezi bitişiğindeki SİT bina tarihi Muğla Evi ile Başkanlık binamızın bitişiğindeki BESOT Müdürlüğümüzün bulunduğu iki katlı bina var. Bir biçimde çözmeye çalışıyoruz. İlle de Eski Garaj Alanı’na hizmet binası yapma kararlılığında değiliz. Büyükşehir Belediyemizin hizmet binası için düşünülen yer ise Adliye Sarayı’nın yanında şu anda kullanmakta olduğumuz garajımızın bulunduğu alandır. Yeni garaj alanı ile ilgili bilgimiz yok.” dedi. Bu çok önemli yanılgımız için Hamle okurlarından özür diliyoruz.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.