Okulların geç açılması, turizmcileri sevindirdi

Bu haber 25 Ağustos 2015 - 20:49 'de eklendi ve 603 kez görüntülendi.

okullarrrrAk Parti Muğla Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi ve Grup Başkan Vekili Gültekin Akça, Kurban Bayramı’ndan sonra açılması kararının turizmcileri sevindirdiğini söyledi.

Kadir Tamer

Ak Parti Muğla Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi ve Grup Başkan Vekili Gültekin Akça, okulların Kurban Bayramı tatilinin ardından açılması ile ilgili olarak bir basın açıklaması yayınladı. Ak Parti hükümet tarafından alınan bu kararın turizmcileri sevindirdiğini kaydeden Akça, “Kurban Bayramı da bu yıl tam hafta ortasına denk geliyor dolayısıyla bütün bir haftayı etkiliyor. Bölgemizdeki bazı belediye başkanlarımızın Kültür ve Turizm Bakanımıza bir başvurusu oldu. Bu başvuruyu olumlu bularak, okulların açılış tarihini 28 Eylül Pazartesi gününe erteleyen Başta Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu, olmak üzere bu süreçte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Akça, kararın ana geçim kaynağı turizm olan Muğla’da olumlu karşılandığına işaret ederek, şunları söyledi:

“AK Parti olarak kurulduğu günden bugüne, özellikle seçim dönemlerinde turizmin yoğun olarak yaşandığı bölgelerde zaman zaman turizme karşıymış gibi olumsuz bir propaganda ile karşılaşıyoruz. Muğla’nın önemli turizm merkezlerinden olan Fethiye, Bodrum ve Marmaris Belediye Başkanlarının ortak taleplerini Sayın Başbakanımızın olumlu karşılayarak okullarının açılışını ertelemesi AK Parti aleyhine yapılan propagandaya en güzel cevaptır. Oysa, AK Parti iktidarlarında turizm bölgelerine yapılan yatırım ve turizmin geldiği noktaya bakıldığında çok önemli bir mesafe alındığı açıkça ortadadır. AK Parti’nin 2023 hedefleri arasında, turizm önemli bir yere sahiptir. ”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.