Okullara hayat verdiler

Bu haber 18 Kasım 2013 - 8:59 'de eklendi ve 644 kez görüntülendi.

okullarahayatverdiler3213416846315456321‘Okullar Hayat Olsun Projesi’ kapsamında 2013 yılında şu ana kadar Orman Bölge Müdürlüğü işbirliğinde 4 bin fidan dikimi gerçekleştirildiği, okul kütüphanelerinin geliştirildiği ve öğrencilerin eğlenceli vakit geçirmeleri için okul bahçelerinde oyun alanları oluşturulduğu, velilere yönelik merkez ilçede 91 adet kurs açıldığı açıklandı.
Haber Merkezi
‘Okullar Hayat Olsun Projesi’ kapsamında 2013 yılında şu ana kadar Orman Bölge Müdürlüğü işbirliğinde 4 bin fidan dikimi gerçekleştirildiği, okul kütüphanelerinin geliştirildiği ve öğrencilerin eğlenceli vakit geçirmeleri için okul bahçelerinde oyun alanları oluşturulduğu, velilere yönelik merkez ilçede 91 adet kurs açıldığı açıklandı. Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Önder Uçuk, “Okullar Hayat Olsun Projesi, öğrencilerimizin hayâlini kurdukları okullara sahip olma imkânı vermiş ve kendi tasarladıkları peyzaj çalışmalarını kendi yaptıkları okullarında olumlu davranışlar kazanmaları, boş vakitlerini eğlenceli bir biçimde geçirmeleri ve ekip ruhunu kazanmaları açısından önem arz etmektedir. Bakanlığımız ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı arasında yurt genelinde ağaçlandırma faaliyetlerinin yürütülmesine ilişkin işbirliği protokolü 25 Eylül 2013 tarihinde imzalandı. Söz konusu protokol ile her öğrencinin, okul/kurum çalışanının ve velinin dikili bir fidanı olması hedeflenmektedir” dedi.
Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürü Feridun Apaydın ise, “Muğla Halk Eğitimi Merkezlerince proje dahilindeki okullarda velilere yönelik Ahşap Boyama, Ev Tekstili Hazırlama, Kırkyama, Ebru, Aile Eğitimleri, Türk Halk Oyunları Kurslarının yanı sıra Step-Aerobik gibi spor kursları da düzenlenmiş olup, velilerimizin çocuklarını okula bıraktıktan sonra söz konusu kurslara katılarak çocuklarıyla eş zamanlı faaliyetlerde bulunmaları imkanı sağlanmıştır. 2013 yılında Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamında merkez ilçede 91 adet kurs açılmış ve 641 kişi belge almıştır. Ayrıca Aile İçi İletişim, Hoşgörü, Yardımlaşma ve Dayanışma Sınav Stresi ve Geleceği Planlama konulu seminerler verilmiştir. Projesi kapsamında okullarda çizimi gerçekleştirilen geleneksel oyun alanlarının yarışmalarla yaygınlaştırılması amacıyla ”Geleneksel Çocuk Oyunları Derneği” ile Bakanlığımız arasında imzalanan işbirliği protokolü ile Muğla’da Geleneksel Çocuk Oyunları Ligi düzenlenmiş ve ayrıca liseler arası Yakan Top Türkiye Finali ilimizde yapılmıştır” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.