Okulda deprem tatbikatı

Bu haber 11 Mart 2015 - 1:37 'de eklendi ve 608 kez görüntülendi.

okuldatatbikatFethiye’de Şubat Sivil Savunma Günü ve Deprem Haftası etkinlikleri çerçevesinde, Özel Fethiye İlkokulu ve Ortaokulu Sivil Savunma Kulübü ve Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Ekibi, Akut İlçe Teşkilatı, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Esnaf Hastanesi’nin katkılarıyla deprem tatbikatı gerçekleştirildi.

Haber Merkezi

Tatbikattan önce bütün sınıflara sivil savunmanın önemi ve herhangi bir afet durumunda neler yapılacağı ile ilgili olarak AKUT Fethiye birim sorumlusu Sadi Çidem tarafından bilgiler aktarıldı. Tatbikatta tüm öğrenci, öğretmen ve personel sirenlerin çalmasının ardından sınıfları terk edip okul bahçesinde toplandılar. Amacına uygun olarak başarılı bir şekilde tamamlanan tatbikatın ardından öğrencilere seslenen AKUT birim sorumlusu Sadi Çidem, “Bugün yaptığımız bu tatbikatla sivil savunmanın ne kadar önemli olduğunu alınacak tedbirlerin ve ikaz ve alarm işaretlerine uymanın ne denli hayati önem arz ettiğini göstermiş olduk. Sivil savunmayla alakalı ciddi çalışmalar yürütüldüğü için çok mutluyuz idareci ve öğretmenlere hassasiyetlerinden dolayı çok teşekkür ederim” dedi.
Okul Müdürü Ayser Yılmaz da, yaptığı konuşmada, “Öğrencilerimizin deprem gerçeğine karşı hazırlıklı olmalarını çok önemsiyoruz. Yaptığımız bilgilendirme seminerlerinin ardından öğrendiklerimizi uyguladık. Öğrencilerimizi soğukkanlı bir şekilde dikkat etmeleri gereken hayati önem arz eden hususlara uyarak binayı terk ettikleri için kutluyor, bize uygulamalı eğitimimizde yardımcı olan tüm birimlere teşekkürlerimizi sunuyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.