Okul yolu bilmecesi

Bu haber 21 Ağustos 2014 - 0:44 'de eklendi ve 756 kez görüntülendi.

okulyoluuuMuğla’nın Ula İlçesi’nde merhum hayırsever Hüseyin Ercan, adına yaptırılan 12 derslikli Hüseyin Ercan Ermaş Mermer Anadolu Lisesi’nin bahçesine denk gelen ve hazineye ait 7 metrelik yolun imar sorunu çözülemedi.

Haber Merkezi

Ula’da hayırsever işadamı merhum Hüseyin Ercan adına yapımı tamamlanmak üzere olan Hüseyin Ercan Ermaş Mermer Anadolu Lisesi’nin bahçesinin yanında bulunan 7 metrelik hazineye ait yol sorunu aşılamadı. Okulun bahçesinin küçük olması ve bahçeye yapılacak basketbol sahası ile bahçenin tamamen daralacağını belirten hayırseverin yakınları, Ula Belediyesi’nden yolun imar değişikliği yapılarak okula devredilmesi fikrinin Belediyeden olumsuz cevap aldıklarını belirttiler.
Ula İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Göktaş ile birlikte merhum hayırsever adına yapımı tamamlanmak üzere olan ve 2 milyon 200 bin liraya mal olacak okulda incelemelerde bulunan Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer, okulu yaptıran Mustafa Ercan’dan bilgi aldı.

Okul hakkında bilgileri alan Vali Güvençer, “Hayırseverimiz katkıları ile bu okulun Ula’ya kazandırılmasından dolayı çok mutluyum. Başta okula adı verilen merhum Hüseyin Ercan’a Allah’tan rahmet diliyorum. Hayırseverimiz adına okulu yaptıran oğullarından başta Mustafa Ercan olmak üzere okulumuzun kısa bir sürede bitmesi için gayret gösteren ustalarımıza, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Dilerim bu okuldan hayatın her anında başarılı olacak çocuklar yetiştiririz” dedi.

Eylül’de 102 öğrenci kabul edecek

Ula Ahmet Ercan Ermaş Mermer Anadolu Lisesi’nin inşaatı Şubat 2104 tarihinde başladı. Eylül ayında tamamlanması beklenen okula 2014-2015 eğitim ve öğretim yılında 9. Sınıf bazında 3 şube açılacak ve 102 öğrenci kabul edilecek. Babası adına okulu yaptıran Ermaş Mermer sahibi Mustafa Ercan, “Okul toplam 2 milyon 200 bin TL’ye malolması bekleniyor. 2017/2018 eğitim ve öğretim döneminde toplam 408 öğrencimiz olacak. 12 derslikli okulumuzda laboratuar, kantin, idari amaçlı oda, çok amaçlı spor salonları yer alacak” dedi.

 

 

 

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.