Okul servislerinde ‘Takip Sistemi’ dönemi « Hamle Gazetesi

Okul servislerinde ‘Takip Sistemi’ dönemi

Bu haber 30 Kasım 2015 - 23:34 'de eklendi ve 858 kez görüntülendi.

veli (2)Muğla’da faaliyet gösteren ‘Özel Öğrenci Servis Araçları’ Büyükşehir Belediyesi Filo Takip (GPS) sistemine entegre olma zorunluluğu getirildi. 31 Aralık tarihinden itibaren uygulanmaya başlayacak sistem ile veliler çocuklarını serviste bulunduğu sırada internet üzerinden izleme imkanına kavuşacak. Sistem sayesinde ayrıca serviste çocukları bulunan öğrenci velileri servisin eve yaklaştığında, okula ulaştığında ve okuldan çıktığında mail yoluyla bilgilendirilebilecek.
Haber Merkezi
Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı, öğrencilerin trafikte daha güvenli ortamlarda taşınma hizmeti alabilmesi için sürdürdüğü çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.
Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) Genel Kurulunun 9 Eylül tarihinde aldığı karar doğrultusunda il genelinde faaliyet gösteren Özel Öğrenci Servis Araçları Büyükşehir Belediyesi Filo Takip (GPS) sistemine entegre olacak. Öğrenci servislerinin Filo Takip sistemine katılması ile birlikte öğrenci velileri çocuklarının serviste cep telefonlarından izleme imkanına sahip olacaklar.
Sisteme girmeyenlere yetki verilmeyecek
Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Alper Kolukısa, sistemin veliler için büyük bir önemi bulunduğunu belirterek, 31 Aralık tarihinden itibaren Büyükşehir Belediyesi Filo Takip (GPS) sistemine entegre olmayan öğrenci servislerinin yetki belgelerini temin edemeyeceklerini kaydetti.
Alper Kolukısa, “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın trafikte daha güvenli ortamlarda taşınması için Büyükşehir Belediyesi olarak birçok çalışma yapıyor ve projeler üretiyoruz. UKOME Genel Kurulunun aldığı karar ile Özel Öğrenci Servis Araçlarına Büyükşehir Belediyesi Filo Takip (GPS) sistemine entegre olma zorunluluğu getirildi. Karar gereği bu hizmeti vermekte olan S plakalı özel öğrenci servisleri Araç Takip Cihazı alarak Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından izlenilebilir olmalı ve 31 Aralık 2015 tarihinden sonra Araç Takip Cihazı bulundurmayan araçlar bu hizmeti vermeleri için gerekli olan yetki belgelerini temin edemeyecekler. Velilerimizin öğrencilerini servislerde ücretsiz izleme hizmetinden yararlanması için gerekli olan tek ön şart alınan karar gereği Araç Takip Cihazının Servis sahibi tarafından aracına taktırılmış olmasıdır” dedi.
Veliler sürekli bilgilendirilecek
Sistem sayesinde öğrenci velilerinin çocukları hakkında serviste bulunduğu süre içinde sürekli bilgi sahibi olabileceğini anlatan Alper Kolukısa, “Bu sistemle servisin eve yaklaştığında, okula ulaştığında ve okuldan çıktığında mail yoluyla velilere bilgilendirme yapılacak. Velilerimiz detaylı bilgi ve soruları için Muğla Büyükşehir Belediyesi Çözüm Merkezi numarası olan 444 48 01 ve Araç Takip ve Filo Yönetim Birimini arayabilirler.”
Sistem nasıl işleyecek
Veliler, Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet adresi olan www.mugla.bel.tr sitesinde bulunan ‘Özel Öğrenci Servis Aracı Araç Takip Sistemi Başvuru Forumu’nu doldurarak, akıllı telefonlarına indirecekleri uygulama ile internet üzerinden çocuklarını serviste ücretsiz izleme hizmetinden yararlanabilecekler. Araç Takip ve Filo Yönetim Birimi tarafından bilgileri doğrulandığında sistemle ilgili kullanım kılavuzu velilere telefon ve e-posta yolu ile aktarılacak. Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından alt yapı çalışmaları tamamlanan sistem ile başvurular servistakip@mugla.bel.tr e-posta adresine otomatik olarak düşecek ve ilgililer tarafından veli ile irtibata geçilerek bu hizmetten faydalanması sağlanacak.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.