Okul ihtiyaçları için kermes « Hamle Gazetesi

Okul ihtiyaçları için kermes

Bu haber 12 Nisan 2013 - 20:41 'de eklendi ve 1.324 kez görüntülendi.

okullariicinkermes1321564Fethiye’de Çalıca Ortaokulu Okul Aile Birliği tarafından okul bahçesinde gıda kermesi düzenlendi.
Haber Merkezi
Kermese vatandaşlar yoğun bir ilgi gösterince kermeste bulunan ürünler adeta yok sattı. Okulun bazı ihtiyaçlarının giderilmesi için okul bahçesinde düzenlenen kermese veliler ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdiler. İlginin yoğun olması ve fiyatlarında öğrencilere göre ucuz tutulmasından dolayı kermeste bulunan keşkek, mantı, etli pilav, zeytinyağlı sarmanın yanı sıra pasta ve börek gibi gıda ürünleri kısa sürede tükendi.
Çalıca Ortaokulu Okul Aile Birliği Başkanı Mustafa Yaylalı, “Çalıca İlkokulu ve Ortaokulu olarak yılda iki defa düzenlediğimiz kermesimizin birincisin, eğitim öğretim yılının birinci döneminde İlkokul Okul aile birliği tarafından düzenlemiştik. Bugün de ortaokul okul aile birliği başkan ve üyelerimiz tarafından bu kermesimizin ikincisini düzenledik. Velilerimizin kendi el emekleri olan gıda ürünlerin satışının yapıldığı kermesimize velilerimiz ve vatandaşlarımız büyük ilgi gösterdi. Bu ilgi de bizleri son derece memnun etti” dedi.
Ortaokul Okul Aile Birliği Başkanı Mustafa Yaylalı ise “Okul aile birliği olarak Öğrenci velilerimiz ile birlikte geniş kapsamlı bir kermes düzenledik. Bu kermesimizi öğrencilerimizi de düşünerek Fiyatları oldukça düşük tuttuk. Her öğrencimiz alışveriş yapabilsin ve değişik gıda ürünlerinden yiyebilsin diyerek kermesimizdeki ürünlerimizin fiyatlarını 1 TL ile 3 TL arasında belirledik. İlginin yoğun olmasından dolayı da tüm ürünlerimiz kısa sürede satıldı. Bu kermesimizden elde edecek olduğumuz geliri de okulumuzun ihtiyaçları için kullanacağız” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.