Okul Güvenliği Toplantısı Yapıldı

Bu haber 05 Şubat 2018 - 1:40 'de eklendi ve 613 kez görüntülendi.

2017-2018 eğitim öğretim yılının 2. döneminin huzur ve güven içerisinde geçirilebilmesi amacıyla ‘Okul Güvenliği’ toplantısı Muğla Valisi Esengül Civelek’in başkanlığında yapıldı.

Haber Merkezi

2017-2018 eğitim öğretim yılının 2. döneminin huzur ve güven içerisinde geçirilebilmesi amacıyla ‘Okul Güvenliği’ toplantısı Muğla Valisi Esengül Civelek’in başkanlığında yapıldı.

Menteşe Öğretmenevinde düzenlenen toplantıya Vali Esengül Civelek, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumhur Çoban, Vali Yardımcısı Rıza Dalan, Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, İl Müftüsü Abdurrahman Koçak, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz, İl Sağlık Müdürü İskender Gencer, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, okul aile birliği başkanları ve mahalle muhtarları katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Vali Civelek, 2017-2018 eğitim öğretim yılının birinci yarıyılında eğitim paydaşlarıyla birlikte güvenli eğitim kapsamında toplantı yapıldığını hatırlatarak; “Çocuklarımızın huzurlu ve güven dolu bir ortamda eğitime erişimleri ile ilgili olarak güvenli eğitim kapsamında hangi önlemleri almamız gerektiğini, uyuşturucu ve uyarıcı madde bağımlılığı ile mücadele konusunda gerçekleştireceğimiz çalışmaları, yine okullarımızın ihtiyaç duydukları güvenlik kameraları aynı zamanda da çocuklarımızın sağlıklı bir şekilde okul servis araçlarıyla güvenli bir şekilde taşınmalarının sağlanması konuları görüşülmüş ve tüm taraflar olarak gerekli önlemleri almıştık” dedi.

2017-2018 eğitim öğretim birinci yarıyılının başarılı bir şekilde geçirildiğini belirten Vali Civelek, toplantıda birinci yarıyılda alınan önlemlerin, tedbirlerin ve yapılan çalışmaların değerlendirmesinin yapılacağını aynı zamanda 2017-2018 eğitim öğretim ikinci yarıyılı için gerçekleştirilen çalışmalara ilaveten alınacak tedbirlerin belirleneceğini söyledi.

Vali Civelek konuşmasının sonunda Pazartesi günü başlayacak olan 2017-2018 eğitim öğretim yılının ikici yarıyılının hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.

Toplantıda il genelinde yoğun şekilde sürdürülen uyarıcı ve uyuşturucu madde bağımlılığı ile mücadele, okul içerisinde ve çevresinde güvenliğin azami ölçüye çıkarılması, okul güvenlik kameralarının Kent Güvenlik Yönetim Sistemine entegrasyonu, çocuklarımızın okul servisleriyle güvenli bir şekilde taşınması konularında ilgili kurumlar tarafından katılımcılara bilgilendirme sunumu yapıldı.

Vali Civelek toplantı sonunda yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Hep birlikte iş birliği, gönül birliği, el birliği; çocuklarımızın gerek ruhsal gerekse bedensel açıdan sağlıklı olmaları, kendisine, ailesine, milletine yararlı olmaları evrensel değerleri benimsemeleri aynı şekilde de milli değerlerimizi özümsemelerini sağlamalıyız. Diğer yandan çocuklarımızın çağın gerektirdiği bilgi, beceri ve donanımlarla donatılarak geleceğe en iyi şekilde hazırlanmaları ve en önemlisi çok değerli çok kıymetli sevgili çocuklarımızı çevre faktörünün yaratabileceği tüm olumsuzluklardan en iyi şekilde koruyabilmek adına gerçekleştirdiğimiz çalışmalardan büyük memnuniyet duyuyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.