Öğrencisine böyle veda etti « Hamle Gazetesi

Öğrencisine böyle veda etti

Bu haber 10 Haziran 2016 - 0:38 'de eklendi ve 1.685 kez görüntülendi.

Öğrencisine böyle veda etti  (1)Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatı Bölümünde görevli Yrd. Doç. Dr. Gülsine Ersoy Uzun, İstanbul Veznecilerde geçtiğimiz gün gerçekleşen bombalı saldırıda şehit olan öğrencisi polis memuru Yaşar Özlem’e sosyal medya üzerinden yazdığı duygu dolu sözlerle veda etti. Bombalı saldırıda Yaşar Özlem’in şehit haberinin ulaşmasının ardından acısını kaleme alan Yrd. Doç. Dr. Gülsine Ersoy Uzun’un sosyal medya üzerinde ki paylaşımı 5 bin 159 kez görüntülenirken, 14 bin kişi tarafından beğenildi.

Kadir Tamer

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatı Bölümünde görevli Yrd. Doç. Dr. Gülsine Ersoy Uzun, İstanbul Veznecilerde geçtiğimiz gün gerçekleşen bombalı saldırıda şehit olan öğrencisi polis memuru Yaşar Özlem’e sosyal medya üzerinden yazdığı duygu dolu sözlerle veda etti.

Yrd. Doç. Dr. Gülsine Ersoy Uzun’un sosyal medya üzerinde yaptığı paylaşımı ise büyük ilgi gördü. 5 Haziran tarihinde şehit olan öğrencisi için Yrd. Doç. Dr. Gülsine Ersoy Uzun’un sosyal medya üzerinde yazdıkları 5 bin 159 kişi tarafından paylaşılırken, duygu yüklü yazıyı 14 bin kişi beğendi.

Yrd. Doç. Dr. Gülsine Ersoy Uzun’un şehit olan öğrencisi Yaşar Özlem için sosyal medya üzerinde yaptığı duygu yüklü paylaşımı şu ifadelerden oluştu:

“Ah be çocuk, seni anlatmaya kelimeler yetmez ki… Canımdın sen benim, bir tanemdin, öyle temiz bir yüreğin vardı ki senin. Hem okuyup hem hasta babana baktın, baban vefat edince canın bildiğin anan için sevdiğinle yollarını ayırdın, öyle vefalıydın. Anacığının tek evladıydın, şimdi onu tamamen yalnız bıraktın. Benim ilk göz ağrım derdim hep sana, yüksek lisansını başarıyla bitiren ilk öğrencimdin ama bir öğrenciden öteydin, oğlumdun benim, bu mesleği belki de en layıkıyla yapacaklardan biriyken eğitim sisteminin bozukluğu yüzünden başka bir kutsal mesleği polisliği seçtin.. Şimdi gözlerim daha da ağrıyor yaşlardan ilk göz ağrım. Adın Yaşardı ama kahpeler, yüreği kömür karası hainler yaşamana izin vermedi. Her zaman kutlu davanın en yürekli savunucusu oldun, vatanını canın pahasına sevdin, saygın, vefan, güzelliğin öyle başkaydı ki be çocuk, ciğerime kadar yandım. İstanbul’da kızım için, Aybike bana emanet hocam demiştin, şimdi biz seni Allah’a emanet ettik. Benim canım oğlum nurlar içinde yat, o kadar temizdin ki Allah sana sıradan bir ölüm vermedi, bu mübarek günde oruçlu halinle şehadet şerbeti içirdi sana. Allah seni gencecik yaşında ömrünün baharında bizden alanları en büyük kahrıyla lanetlesin, ruhun şad olsun benim güzel yiğidim…”

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.