Öğrencilerin karne heyecanı « Hamle Gazetesi

Öğrencilerin karne heyecanı

Bu haber 19 Ocak 2019 - 1:23 'de eklendi ve 1.194 kez görüntülendi.

Muğla’da 2018-2019 eğitim öğretim yılının birinci dönemi bugün sona ererken, 152 bin 721 öğrenci karne sevinci yaşadı. 

Haber Merkezi

2018-2019 eğitim ve öğretim yılının birinci dönemi bugün sona erdi. Muğla’da Vali Esengül Civelek’in katıldığı karne töreni bu yıl Ula ilçesinde gerçekleştirildi. Ula Atatürk İlk ve Orta okulunda gerçekleştirilen karne töreninde ilk defa karne heyecanı yaşayan miniklerin karneleri törene katılan protokol tarafından verildi.
Ula ilçesinde düzenlenen karne törenine Vali Civelek’in yanı sıra, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Ula Kaymakamı Baha Başçelik, Ula Belediye Başkanı Ümit Karaaslan, Ula İlçe Milli Eğitim Müdürü Değer Topuz, AK Parti İl Başkanı Mehmet Nilhıdır Ula Senaf Odası Başkanı Kemal Özçelik ve aileler katıldı. Karne töreninde ilk defa bu yıl karne evsinci yaşayan minikler ve ana sınıfı öğrencilerinin karneleri protokol üyeleri tarafından verildi.
152 bin 721 öğrenci tatile girdi
Muğla il genelinde 2018-2019 eğitim ve öğretim yılında 152 Bin 721 öğrenci karne heyecanı yaşadı. İl genelinde toplam Bin 46 okul ve kurumda, 9 Bin 87 derslikte eğitim gören 152 Bin

721 öğrenci ve 13 Bin 490 öğretmenin yarıyıl tatili 4 Şubat’ta sona erecek. 

Önce karne sonra kar heyecanı

Bodrum’da bulunan bir ilköğretim okulunda yarıyıl karnelerini alarak okul bahçesine çıkan öğrenciler, gördükleri manzara karşısında şok oldu.
Turgutreis Mahallesi’nde bulunan Amiral Turgutreis İlkokulu idaresi, öğrencilere karne hediyesi olarak okul bahçesine kamyonlarca kar döktürdü. Yarıyıl tatili için karnelerini almaya gelen öğrenciler son derslerine girdikten sonra, kamyonlarla gelen kar okul bahçesine döküldü. Karnelerini alan öğrenciler bahçeye çıktıklarında büyük bir sürpriz ile karşılaştı. Tüm okul bahçesini karla kaplı gören minik öğrenciler çılgınlar gibi eğlendi. Kartopu oynayan öğrencilere öğretmenler ve veliler de eşlik etti. Bu anları ölümsüzleştirmek isteyen bazı veliler ise telefonlarına sarıldı. Bol bol çocuklarının fotoğraflarını  çeken veliler “Çocuklarımız bize karın nasıl bir şey olduğunu soruyorlardı. İlk kez karla karşılaşan çocuklarımız çok mutlu oldu” ifadelerini kullandı.
Hayatlarında ilk kez kar gören minik öğrenciler doyasıya eğlendi. Öğrencilerin karne sevinci yerini kar sevincine bıraktı. Birbirleri ile dakikalarca kartopu savaşı yapan çocuklar unutulmaz bir gün yaşadı.
Okul müdürü Aysel Altınç, önemli olanın çocukların anılarına bir dokunuş yapmak olduğunu ifade ederek şunları söyledi: “Mutlu çocukluk anıları mutlu yarınlardır. Çocukların anısında, belleğinde mutlu anılar oluşturmuşsak, anılarında bir dokunuş yaptıysak ne mutlu bize” dedi. 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.