Öğrencilerin formasyon talebi kabul edildi

Bu haber 02 Aralık 2015 - 23:46 'de eklendi ve 686 kez görüntülendi.

MSKÜ ÖĞRENCİLERİNİN FORMASYON TALEBİ KABUL EDİLDİ MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİNDE OKUYAN ÖĞRENCİLERİN 200 OLAN PEDAGOJİK FORMASYON KONTENJANININ 500’E ÇIKARILDIĞI ÖĞRENİLDİ.Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde okuyan öğrencilerin 200 olan pedagojik formasyon kontenjanının 500’e çıkarıldığı öğrenildi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğrencileri YÖK’ün üniversitelerde açılacak pedagojik formasyon eğitimi programına alım sayısını kısıtlaması üzerine taleplerini dile getirmek için 19 Kasım’da bir araya gelmiş ve yaptıkları açıklama sonrası kontenjanın arttırılması için üniversite yönetimine dilekçe vermişlerdi.
Üniversite öğrencileri adına açıklamayı yapan TGB Muğla İl Yöneticisi Batuhan Dinç, YÖK’ün bu kararının ülkenin geleceği olacak gençleri, geleceksizliğe mahkum ettiğini belirterek pedagojik formasyon kontenjanının arttırılmasını istemişlerdi. Açıklamanın ardından kontenjanların arttırılması üzerine dilekçe yazan öğrenciler, dilekçelerini Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bayram Akça ve Prof. Dr. Yusuf Ziya Erdil’e teslim etmişlerdi.
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamada, 18-20 Kasım tarihlerinde ön kayıt yaptıran öğrencilerin hakları saklı kaldığını ve ek kontenjan açıldığını duyurdu. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.