Öğrencilere yangın eğitimi verilecek

Bu haber 09 Nisan 2014 - 18:03 'de eklendi ve 573 kez görüntülendi.

ogrencilereyangin6516515Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü tarafından yaklaşan orman yangını sezonu öncesinde ormanlık alana yakın yerlerde ikamet eden vatandaşlar ile Yatağan’daki ilkokul ve ortaokul öğrencilerine bilgilendirme yapılacak.

Haber Merkezi

Ülkemizde orman yangınlarının büyük çoğunluğunun insan kaynaklı çıkması nedeni ile Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Yatağan merkez ve mahallelerinde öğrenim gören ilkokul ve ortaokul öğrencileri ile ormanlara yakın alanlarda ikamet eden vatandaşlara bilgilendirme yapılacak.

Bilgilendirme toplantıları kapsamında ormanların önemini çocuklara daha iyi anlatmak amacıyla Turgut İlkokulu ve TEK Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’nda 3D Animasyon gösterisi düzenlenecek. Yatağan merkez ve mahallelerinde düzenlenecek olan eğitim ve toplantılar hakkında bilgi veren Yatağan Orman İşletme Müdürü Bekir Doğan Demir; “Ülkemizdeki çıkan yangınların büyük bir bölümü insanlarımızın ihmal ve kusurundan kaynaklanmaktadır. Bu nedenle orman içi ve kenarında yaşayan vatandaşlarımız yaz sezonu başlamadan önce orman yangınlarının önlenmesi konusunda Orman İşletme Müdürlüğümüz teknik elemanlarınca bilgilendirileceklerdir. Yangına hassas ormanlık alanların içinde veya kenarında bulunan mahallelerde ilköğretim okullarında öğretim döneminde idaremizce seminer düzenlenerek yangına karşı hassasiyet ve orman sevgisi genç nesillere aşılanacaktır” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.