Öğrencilere motivasyon semineri « Hamle Gazetesi

Öğrencilere motivasyon semineri

Bu haber 16 Kasım 2013 - 9:44 'de eklendi ve 630 kez görüntülendi.

ogrencilereseminer12316546351324654132Üniversiteye hazırlık yapan öğrencilere yönelik Milli eğitim Müdürlüğü tarafından başarıya odaklanma ve motivasyon semineri düzenlendi.
Haber Merkezi
Üniversiteye hazırlık yapan öğrencilere yönelik Milli eğitim Müdürlüğü tarafından başarıya odaklanma ve motivasyon semineri düzenlendi. Seminere Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Önder Uçak, Turgut Reis Anadolu Lisesi Müdürü Ayhan Bacak, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Muğla Üniversitesi Eğitim Fakültesi’den Yard. Doç. Dr. Sedat İnce tarafından verilen seminer, Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.
Yrd. Doç. Dr. İnce, başarının herkes için farklı bir kavramı ifade ettiğini belirterek; “Başarı, bir amaca yönelik alınan kararların sonucunda oluşan durumun nasıl değerlendirildiğidir. Başarılı olmanın tek ve mutlak ölçüsü iyi bir üniversiteye gitmek, herkesin gıpta ettiği bir mesleğe sahip olmak değildir. İnsanın yetenekli olduğu alanlarda severek yaptığı işlerde, kendini ortaya koyup yaşamdan zevk alıyorsa başarılı olmuş demektir” dedi.
Semineri dinleyen öğrencilere başarıya ulaşmaları için, bir hedeflerinin olması ve hedeflerine ulaşmak için sahip oldukları tüm yetenekleri kullanmaları gerektiğini ifade etti. Ayrıca başarılı olmak için en ideal şartlara sahip olmanın gerekmediğini vurguladı.
Muğla Turgut Reis Anadolu Lisesi 11 ve 12.sınıfa giden öğrencilerin katıldığı program büyük beğeni topladı. Sunum sonunda Turgut Reis Anadolu Lisesi’nde okuyan ünlü kişiler hakkında bilgi verilerek, öğrencilerin büyük hedeflere ulaşabilmeleri için motivasyonları sağlandı. Bu ünlülerden bazılarının 9.Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, sanatçı Funda Arar ve Kerem Cem, sporcu Rıdvan Dilmen olduğu belirtildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.