Öğrencilerden resim sergisi « Hamle Gazetesi

Öğrencilerden resim sergisi

Bu haber 07 Mayıs 2018 - 23:06 'de eklendi ve 496 kez görüntülendi.

Ula Hüseyin Ercan Ermaş Mermer Anadolu Lisesi resim öğretmeni Ayşin Ercan ve öğrencileri tarafından hazırlanan resim sergisi Ula Belediyesinin önündeki meydanda açıldı.

Nazife Taşdelen

Ula Hüseyin Ercan Ermaş Mermer Anadolu Lisesi resim öğretmeni Ayşin Ercan ve öğrencileri tarafından hazırlanan resim sergisi Ula Belediyesinin önündeki meydanda açıldı.

Ahşap boyama tekniğiyle hazırlanan eserler, Gökova’da deniz kenarındaki taşların toplanıp boyanarak resmedilmesi tekniğiyle hazırlanan tablolar ve karakalem tekniğiyle hazırlanan resimler öğrencilerin hayallerini tuallere yansıttı.

Okulun resim öğretmeni Ayşin Ercan ve öğrencileri, yıl boyunca verdikleri yoğun emekle hazırladıkları resimler hakkında konuklara bilgi verdiler. Ziyaretçilerle yakından ilgilenen Ayşin Ercan ve öğrencilerin hazırladığı resim sergisi konuklar tarafından ilgiyle izlendi.

Serginin açılışını yapan Ermaş Mermer Yönetim Kurulu başkanı Mustafa Ercan, “Okulumuzun her yılsonu düzenlediği resim sergisinin bu yılki açılışını yapmaktan çok mutluyum. Öğrencilerimiz bir yıllık emeklerini sergilediler. Hepsi çok güzel olmuş. Ellerine sağlık. Bu öğrencilerimizin hepsi geleceğin sanatçı adaylarıdır. Bu serginin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Resim sergisinin yanında ayrıca kermes de düzenlendi. Düzenlenen kermes kapsamında hazırlanan yemekler ve pastalar ziyaretçilere ve halka ikram edildi. Bu kermesten elde edilen gelir, ihtiyaç sahibi öğrenciler için kullanılmak üzere Ula Hüseyin Ercan Ermaş Mermer Anadolu Lisesi Okul Aile Birliğine verildi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.