Öğrencilerden Halep’e yardım

Bu haber 24 Aralık 2016 - 0:04 'de eklendi ve 369 kez görüntülendi.

ogrencilerden-halepe-yardim-1Fethiye İmam Hatip Ortaokulu Sosyal Yardımlaşma, Dayanışma ve Kızılay Kolu tarafından Halep’te savaş ortasında kalan çocuklar için toplanan yardım, ulaştırılmak üzere Türk Kızılay Derneği Fethiye Şubesine teslim edildi.

Haber Merkezi

Fethiye İmam Hatip Ortaokulu Sosyal Yardımlaşma, Dayanışma ve Kızılay Kolu Halep’te yardım bekleyen akranları için harekete geçti. Halep için yardım toplayan öğrenciler, 3 gün içerisinde 3 bin liraya yakın bağış topladı. Toplanan yardımlar Halep’te ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere Türk Kızılay Derneği Fethiye Şubesine teslim edildi. Türk Kızılay Derneği Fethiye Şubesi Başkanı Akif Arıcan ve Yönetim Kurulu Üyeleri Selahattin Cesur, Ercan Çınaroğlu öğrencilere ve eğitimcilere bu duyarlılıklarından dolayı teşekkür ederek plaket takdim etti.

Yardımları ve katkıları için öğrencilere, velilere ve eğitimcilere teşekkür eden Akif Arıcan, “Çok duygulu, anlamlı, Türk insanına yakışan bir çalışma sergilenmiş. Ben özellikle hocalarımıza ve sizlere teşekkür ediyorum. Her gün sabah kalktığımızda içimiz parçalanıyor bir komşumuzun bu halde olmasına hele o çocukların görüntülerini görmek içimizi parçalıyor. Bir nebze de olsa hep birlikte katkıda bulunmak Türk insanına yakışır bir davranış. Tüm İslam alemi aynı duygularla hareket eder. Türk Kızılay Derneği olarak emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yapmış olduğunuz yardımlar daim olsun. Yapmış olduğunuz bu yardım tüm Türkiye’den toplanan yardımlarla birlikte yerine ulaşacaktır” dedi.

Fethiye İmam Hatip Orta Okulu Müdür Yardımcısı Erdinç Yalçın ise ,“Sizlerin yardımlarınızı önemsiyoruz. Bir kanayan yaramız var. İslam âleminde herkesin bu konuda yağabileceği bir şeyler olduğunu düşünüyoruz. Fethiye İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri olarak bu kanayan yaraya merhem sürme imkânımız olmuşsa ne mutlu bizlere Rabbim inşallah hanemize yazsın. İyi ki varsınız” ifadelerine yer verdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.