Öğrencilerden anlamlı kermes

Bu haber 27 Nisan 2015 - 23:13 'de eklendi ve 750 kez görüntülendi.

ogrencilerrrMuğla’da Teknoloji ve Kültür Koleji öğrencileri kanser hastalığı nedeniyle bir süre hayatını kaybeden Beste Mine Durukan adına kermes düzenlediler. Teknoloji ve Kültür Koleji bahçesinde düzenlenen kermeste elde edilen 3 bin lira Muğla Engelliler Derneği’ne bağışlandı.

Mert Can Kaymak

Muğla’da Teknoloji ve Kültür Koleji öğrencileri 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları etkinlikleri çerçevesinde örnek bir kampanyaya imza attılar. Bir süre önce kanserden hayatını kaybeden Beste Mine Durukan adına okul bahçesinde kermes düzenleyen öğrenciler elde ettikleri 3 bin lirayı Muğla Engelliler Derneği’ne bağışladılar.

Beste Mine Durukan anısına gerçekleştirilen kermeste öğrenciler evlerinde hazırladıkları pasta, börek ve tatlı çeşitleri ile meyve sularını satarak yaklaşık 3 bin lira gelir elde ettiler.
Kermeste elde edilen gelirin Muğla Engelliler Derneği yararına kullanılacağını söyleyen Özel Muğla Teknoloji ve Kültür Koleji Okullar Genel Koordinatörü Celalettin Demirel; “Okulumuzun hissedarlarından geçtiğimiz aylar içerisinde vefat eden rahmetli Beste Mine Durukan adına bir kermes düzenledik. Bu kermesin anlamı aslında bu teklifin ve kermes düzenleme fikrinin öğrencilerimiz tarafından bize getirilmesi ile başladı. Teknoloji ve Kültür İlkokulu demokrasi eğitimi okul meclisi projesi kapsamında seçilen Okul Meclis Başkanımız Gökçe Eşyan Gökdağoğlu ve Başkan Yardımcısı Kuzey Günizi böyle bir kermes düzenlemek istediklerini bize söyledi. Bunu da 23 Nisan’da yapmak istedik. Öğrencilerimiz ayrıca elde edecekleri geliri Muğla Engelliler Derneği’ne bağışlamak istediler. Öğrencilerimizin bu talebi bizi çok mutlu etti” dedi.

3 bin lira Engelliler Derneği’ne

Öğrenciler tarafından düzenlenen kermeste elde edilen 3 bin liralık gelir Muğla Engelliler Derneği Başkanı Emine Çakıroğlu’na teslim edildi. Teslim töreni sırasında konuşan Emine Çakıroğlu, “Teknoloji ve kültür kolejimizin yapmış olduğu kermes gelirinin Muğla Engelliler Derneği’ne bağışlamak istediklerini söylediler. Bunu duyduğumda ben çok onurlandım, gururlandım. İlkokul ve ortaokul çağındaki öğrencilerimizin farkımızda olduğunu bilip bizlere destek elini uzatmaları bizleri çok sevindirdi. Başta yöneticiler olmak üzere bütün öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.