Öğrenciler mavi turda

Bu haber 01 Temmuz 2014 - 0:09 'de eklendi ve 601 kez görüntülendi.

ogrencilerBilim ve Teknoloji Haftası’nda düzenlenen ‘Merakla Başladı, Hayalle Zenginleşti, Bilimle Gerçekleşti’ temalı resim yarışmasında dereceye giren 12 öğrenci Bodrum Yelkenli Okul Gemisi’nde iki günlük eğitim kampı ile ödüllendirildi.

Haber Merkezi

Bodrum Merak ve Bilim Eğlence Günü kapsamında ‘Merakla Başladı, Hayalle Zenginleşti, Bilimle Gerçekleşti’ temalı resim yarışmasında, doğaya ve insanlığa faydalı bilimsel tasarım hayalini resme aktaran ilköğretim öğrencileri arasından seçilen 12 Bilim Ajanı öğrenciyi Yelkenli Okul Gemisi’nde ağırlandı. Cumhuriyet tarihinin ilk ve tek yelkenli okul gemisi olan Bodrum Yelkenli Okul Gemisi’nde iki gün konaklamalı yelken sporu öğrenen, “Bilim Ajanları ile Takım Olma ve Liderlik Deniz Kampı” eğitimi ile ödüllendirilen öğrenciler, kamp süresi boyunca pek çok dalda alanında uzman eğitmenlerce bilgilendirildiler.

Kampa katılan öğrenciler, bilimin ışığında, alanında uzman eğitmenlerin kontrolörlüğünde doğa ve insan odaklı, macera ve serüven dolu iki günlük bir eğitimin heyecanını ve tecrübelerini yaşadılar. Kampa, Bodrum Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı ilköğretim okullarından 12 ‘Bilim Ajanı’ öğrenci katıldı.

Bilim ve Teknoloji haftasında yaptıkları çalışmalar ile dereceye giren öğrencileri ödüllendirmek, başarılarının devamı için motivasyonlarını artırmak ve öğrencilerin çevrelerine farklı bir perspektiften bakmalarını sağlamak amacıyla düzenlenen organizasyon, kampa katılan öğrencileri her şeyden önce doğa ile ödüllendirerek örnek bir başarıya imza atı. Eğitim uzmanı Eda Çağlar, yarışmada başarılı olan öğrencilere verilecek olan ödülü belirlerken, öncelikli hedeflerinin çocukların düşünme becerilerini geliştirmek olduğunu belirtti. Kampa katılan çocukları, zihinsel düşünce öğretilerinin aktif olarak kullanıldığı yelken sporu ile tanıştırmış olmaktan duyduğu mutluluğu ifade eden Çağlar, kamp sürecini ve amaçlarını şöyle anlattı:

“Sorunsuz,  keyifli ve üretken bir kamp dönemi geçirdik. Çocuklarımızın zaman zaman bu gibi etkinliklerle dijital ortamdan uzaklaşıp, sosyal zeka gelişimlerinin baskın olduğu doğal yaşam alanlarında nefes almaya ihtiyaçları var. Meraklı Bilim Atölyeleri ile bilim eğitimi ve kültürünü zenginleştirmeyi amaçladık. Bilimsel faaliyetler çocukların problem çözme, çok boyutlu düşünme yeteneği ile psikomotor becerilerini zenginleştirmeye kolaylık sağlamaktadır. Bu organizasyon ile kampa katılan öğrencilere günlük hayatın her alanında bilimsel gerçeklerin var olduğunu ve bilimsel düşünme becerisinin yaşam boyu gerçekleşecek bir sürece yayıldığını göstermeye çalıştık. Kısacası biz hayal ettik onlar başardı.”

Kampa katılan öğrencilerden Miray Altın, kamp süresi boyunca yaşadıklarını şöyle ifade etti: “Kampta yaptığımız etkinlikler çok eğlenceliydi, yelken tasarımlarımızı takım arkadaşlarımla beraber yapmak ve yaptığımız yelkenlinin yüzmesi çok heyecanlıydı. Leziz yemekler yüzünden biraz kilo aldım, gece ailemde ilk kez ayrılmanın özlemi olsa da yeni tanıdığım ama hemen kaynaştığım arkadaşlarımın varlığı ve öğretmenlerimin desteği kendimi çok iyi hissettirdi. Kamp ile ödüllendirildiğim için çok mutluyum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.