Öğrenciler için otomobil hediye ettiler « Hamle Gazetesi

Öğrenciler için otomobil hediye ettiler

Bu haber 28 Aralık 2018 - 0:19 'de eklendi ve 1.439 kez görüntülendi.

​​​​​​​​​​​Koç Topluluğunun 2006 yılında mesleki eğitimin geliştirilmesi işbirliği protokolünce hayata geçirilen ‘Meslek Lisesi Memleket Meselesi’ isimli projesi kapsamında Muğla Şehit Ziya İlhan Dağdaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Motor Bölümü’ne Ford Helvacıoğlu Muğla Bayinden öğrencilerin eğitimde kullanılmak üzere otomobil hediye edildi.

Muhittin Direk

​​​​​​​​​​​Koç Topluluğunun 2006 yılında mesleki eğitimin geliştirilmesi işbirliği protokolünce hayata geçirilen ‘Meslek Lisesi Memleket Meselesi’ isimli projesi kapsamında Muğla Şehit Ziya İlhan Dağdaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Motor Bölümü’ne Ford Helvacıoğlu Muğla Bayinden öğrencilerin eğitimde kullanılmak üzere otomobil hediye edildi.

Muğla Şehit Ziya İlhan Dağdaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Motor Bölümü’nde gerçekleşen törene Muğla İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Şen, Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Öğütveren, Ford Otosan Satış Sonrası 3. Bölge Müdürü Mehmet Anıl Buzrul, Ford Helvacıoğlu Yetkili Bayi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ünal ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Törende konuşan, Ford Otosan Satış Sonrası 3. Bölge Müdürü Mehmet Anıl Buzrul, “Ford Otosan olarak 2006 yılından bu yana sürdürdüğümüz Meslek Lisesi Memleket Meselesi projemiz kapsamında 47 ilimizde 71. aracımızı teslim ettik. Öğrencilerimize, okulumuza ailelerine ve milleti faydalı olmalarını diliyoruz” dedi.

Daha sonra kürsüye gelen Ford Helvacıoğlu Yetkili Bayi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ünal ise, “7 yıl üst üste Türkiye otomotiv sektörünün ihracat şampiyonu Ford Otosan son 3 yılda Türkiye’nin ihracat şampiyonu olmuştur. Türkiye’nin en değerli markaları listesinde ilk 10’a giren tek otomotiv markası Ford Otosan Gölcük, Yeniköy ve İnönü fabrikalarında 455 bin adetlik üretim kapasitesi ile on bine yakın çalışanı ile Türkiye’nin en verimli otomotiv firmasıdır. Sosyal sorumluluk projelerinde bizlere örnek olan Ford Otosan kurucusu merhum Vehbi Koç’un ‘Meslek Lisesi memleket Meselesi’ söyleminde olduğu gibi Meslek Liseleri’ne önem vermektedir. Helvacıoğlu olarak 4 plazamızda Ford markamızı Koç topluluğunu bölgemizde en iyi şekilde temsil etmek için 60 çalışanımız ile gayret gösteriyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından Ford Otosan Satış Sonrası 3. Bölge Müdürü Mehmet Anıl Buzrul, Ford Helvacıoğlu tarafından Muğla Şehit Ziya İlhan Dağdaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne verilen otomobilin anahtarını Muğla İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Şen’e teslim etti.

Meslek Lisesi Memleket Meselesi’

Koç Topluluğu, birçok sektörde sahip olduğu uzmanlık ve geniş istihdam potansiyeli ile Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücünün yetiştirilmesine 80 yıl boyunca katkı sağlayan bir kuruluş olarak 2006 yılında başlattığı eğitim alanındaki sosyal sorumluluk projesini de bu temelde şekillendirdi. Milli Eğitim Bakanlığı ile Koç Holding arasında 2006 yılında imzalanan “Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi İşbirliği Protokolü” Koç Holding’in sahip olduğu güçlü yanların, ülkemizin işsizlik ve nitelikli iş gücü ihtiyacı sorunlarının çözümü için seferber edilmesi üzerine kuruldu. Vehbi Koç Vakfı’nın da destek verdiği ve “Meslek Lisesi Memleket Meselesi” (MLMM) sloganı ile özdeşleşen proje kapsamında mesleki teknik eğitimin önemi konusunda toplumun her kesiminde farkındalık yaratmak ve bu konuda liderlik yaparak, devletle iş dünyası arasında işbirliğinin tohumlarını atmak amaçlandı. Mesleki eğitimin özendirilmesi için 8 bin meslek lisesi öğrencisine staj destekli eğitim bursu sağlanması taahhüdü ile başlayan MLMM Projesi, zamanla meslek lisesi koçluk sistemi, gelişim modülleri, eğitim laboratuvarları ve bu sistemin bir modele dönüştürdüğü “okul-işletme işbirliği” stratejisi ile gelişti ve eğitim ile iş dünyası arasında köprülerin kurulduğu model bir çalışma haline geldi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.