Öğrenciler hünerlerini sergiledi

Bu haber 08 Mayıs 2014 - 23:38 'de eklendi ve 600 kez görüntülendi.

ogrencileryetenekMuğla Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen “Mesleki ve Teknik Eğitimi Tanıtma Şenliği”nde öğrenciler, şenliğe gelenlerin tansiyonunu ölçtü, lokma ve içecek ikram etti.

Nazife Taşdelen

Muğla Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen “Mesleki ve Teknik Eğitimi Tanıtma Şenliği”nde öğrenciler, şenliğe gelenlerin tansiyonunu ölçtü, lokma ve içecek ikram etti.

Menteşe Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi bahçesinde düzenlenen şenliğin açılışını Muğla Vali Yardımcısı Faruk Necmi Kurt ve Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Önder Uçak yaptı.

Turgutreis Lisesi halk oyunları gösterisinin ardından kurulan stantlarda, Muğla Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Hemşirelik ve Acil Tıp Teknisyenliği Bölümü öğrencileri şenliğe gelen vatandaşların tansiyonlarını ölçtü. Uygulama karşısında önce şaşıran vatandaşlar, daha sonra memnuniyetlerini dile getirdi. Tansiyonu yüksek veya düşük çıkan vatandaşlar ise hastaneye yönlendirildi.

Stantlarda, Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Ticaret Meslek lisesi, Otelcilik ve Turizm Meslek lisesi, Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencilerince vatandaşlara ücretsiz saç ve cilt bakımı da yapıldı. Ayrıca lokma ve içecek ikram edildi, müzik dinletisi sunuldu.

Genel olarak ülkenin gelişimini ve nitelikli insan gücünü etkileyen en önemli faktörün doğal kaynaklar ve nitelikli insan gücü olduğunu belirten Menteşe Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Müdürü Mehmet Akboyun, “Bu faktörlere yönetim, sermaye ve girişim de ilave edildiği zaman insan gücünün önemi daha da iyi anlaşılmaktadır. Genel anlamda sanayinin ve iş alanlarının ara elaman ihtiyacını karşılama amacına yönelen mesleki ve teknik eğitim, hızla gelişen teknolojik bilgi üretim yöntemleri ve iş hayatındaki gelişmelerle dinamik bir yapı sergilemektedir” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.