Öğrenciler Çanakkale şehitlerini andı

Bu haber 31 Mart 2015 - 0:52 'de eklendi ve 637 kez görüntülendi.

ogrenciler cocukalarKöyceğiz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Denizcilik Alanı öğrencileri düzenledikleri etkinlik ile Çanakkale Şehitlerini andılar.

Haber Merkezi

Köyceğiz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Denizcilik Alanı öğrencileri düzenledikleri etkinlik ile Çanakkale Şehitlerini andılar. Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleşen etkinlikte konuşan Tarih Öğretmeni Durmuş Süzek, “Tarihimizde çok farklı bir yere sahip olan Çanakkale zaferinin, Türk milletinin azmi, imanı, vatan aşkı ile gerçekleştiğini; Mustafa Kemal Atatürk’ün bu savaşlardaki başarısıyla hem kendini hem de Türk milletini tüm dünyaya ispatladığını söyledi. Ayrıca Türk milletinin bu süreçte tüm yaşadıklarını bize her dizesinde yaşattıran İstiklal marşımızın şairi Mehmet Akif Ersoy’u unutmamak gerek. Bize şehitlerimizden miras kalan bu ülkeyi savunmak, en ileri seviyeye ulaştırmak için gençlere pek çok görev düşüyor. Buda tarih bilinciyle pekişecektir” dedi.

Konuşmaların ardından program Çanakkale Savaşı belgeseli, Çanakkale savaşlarından kalan gizli fotoğraflar albümü, İstiklal marşımızın doğuş hikayesi videolarının gösterimi ile devam etti. Çanakkale Zaferi ile ilgili şiir ve kompozisyonların okunmasının ardından ‘Çanakkale Türküsü’ üç öğrenci tarafından bağlama eşliğinde okundu. Programın son bölümünde, okul öğrencilerinden oluşan grup “Çanakkale’de Bir Alman” adlı piyesi canlandırdı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.