Öğrenciler Beşiktaş Topladıkları Paralarla Mama Aldı

Bu haber 23 Mart 2016 - 0:03 'de eklendi ve 579 kez görüntülendi.

ÖĞRENCİLER TOPLADIKLARI PARALARLA MAMA ALDI (FOTOĞRAFLI)Muğla’nın Bodrum ilçesinde öğrenciler düzenledikleri kermesten elde ettikleri gelirlerle hayvan dostları için temin ettikleri yaklaşık 150 kg kuru mamayı, Bodrum Belediyesi Torba Sokak Hayvanları Geçici Bakım Merkezi’nde yetkililere teslim etti.
33 öğrencinin ve öğretmenlerin katıldığı etkinlikte sokak hayvanlarına mama hediye ettiler.

Bakım merkezinde tedavileri süren sahipsiz sokak hayvanlarıyla gün içinde bir süre vakit geçiren öğrenciler, sahiplendirmenin önemi, hayvanların bakım ve tedavileri hakkında bilgi aldı. Öğrenciler ayrıca bakım merkezindeki sokak hayvanlarını kendi elleriyle besleyerek sevgilerini yakından, birebir olarak göstermiş olmanın mutluluğunu yaşadılar.

Okul Müdürü Mehter Ünsal öğrencilerinin duyarlılıkla güzel bir proje hazırladıklarını ifade ederek, “Gerçek sevgi işte bu, hayvan sevgisidir. Hayvanları seven insan, insanları da sever. O yüzden biz de çocuklarımıza hayvan sevgisinin önemini anlatıyor ve onlara yardımcı olmalarını sağlıyoruz. Çocuklarımız bu konuda çok güzel bir projeye imza attılar, her şeyi de kendi başlarına   hazırlayarak güzel bir kermes düzenlediler. Biz sadece seyrettik ve onları yönlendirdik. Kendi yaptıkları takı gibi el işi ürünlerini, evlerindeki kullanmadıkları kitaplarını ve aileleri tarafından yapılmış yemekleri kermeste sundular. Bu ürünlerin satışını da kermes boyunca kendileri yaparak, elde ettikleri gelirlerle de sahipsiz dostlarını sevindirmek istediler. Onlara kilolarca kuru mama aldılar ve bugün de getirip bu mamaları teslim ettiler” dedi.

Bakım merkezini gezerek duygu ve düşüncelerini ifade eden öğrenciler, hayvan dostlarıyla bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduklarını ancak onların masumiyetlerini görünce de bir yandan üzüldüklerini söylediler. Öğrenciler ayrıca insanların kedi veya köpeklerini sokaklara bırakmamaları, onları korumaları gerektiğini de belirterek, “Zaten gözlerine baktığımızda ne kadar masum oldukları ve ne kadar sevgiye ve ilgiye ihtiyaç duydukları belli oluyor. Bizler de onları mutlu etmek için elimizden geleni yapmaya çalıştık” dediler. (İHA)

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.