Öğrenci servis sürücülerine seminer

Bu haber 24 Ekim 2015 - 0:24 'de eklendi ve 732 kez görüntülendi.

ÖĞRENCİ SERVİS SÜRÜCÜLERİNE SEMİNER MUĞLA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ TRAFİK TESCİL ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ VE TOPLUM DESTEKLİ POLİSLİK ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ ÖĞRENCİ SERVİS SÜRÜCÜLERNİNE YÖNELİK EĞİTİM SEMİNERİ VERDİ.Muğla Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Şube Müdürlüğü ve Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri öğrenci servis sürücülerine yönelik eğitim semineri verdi.

Menteşe ilçesinde öğrenci taşıyan minibüs sürücülerine yönelik Muğla Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Şube Müdürlüğü ve Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri eğitim semineri verdi. Menteşe Özel Eğitim Uygulama Okulu ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi ek binasında verilen eğitim seminerine şehir merkezinde bulunan servis sürücüleri katıldı.
Eğitim semineri öncesi açıklama yapan Muğla Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Şube Müdürü Serdar Gökmenoğlu, sürücülerin öğrenci taşıma esnasında uymaları gereken kuralların bulunduğunu söyledi. Gökmenoğlu, “Müdürlük olarak kapımız her zaman sürücülere açık. Sıkıntılarınız ve sorunlarınızın paylaşımı noktasında sizlere yardımcı olmaya her zaman hazırız. Geleceğimiz olan çocuklarımızın sağlıklı bir şekilde taşınması hem sizlerin, hem de bizlerin görevi” dedi.
Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Dr. Arif Kıvrak okul servis sürücülerinin en önemli sorumluluğunun öğrencilerin evden okula, okuldan eve güvenli bir şekilde taşınması olduğunu belirtirken, müdürlük olarak hazırladıkları bilgileri içeren taşınabilir bellek dağıttılar.
Eğitim seminerin öğrencilerin uyması gereken kurallar, velilerin bilmesi gerekenler, servis şoförü ve rehber öğretmenin bilmesi gereken kurallar ile okul servis sürücülerinde aranan şartlar konusunda sürücülere bilgiler verildi. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.