ÖĞRENCİ EVLERİ « Hamle Gazetesi

ÖĞRENCİ EVLERİ

Bu haber 13 Kasım 2013 - 23:08 'de eklendi ve 1.167 kez görüntülendi.
Hüseyin Nizamoğluhuseyinnizamoglu@hamlegazetesi.com.tr
Nerede Kalmıştık

Bundan evvel Gezi Parkı vardı. Şimdi yeni başka bir uyduruk bulundu öğrenci evleri. Bu defa hiç yere Bülent Arınç gene saçmaladı. Tezkere konusunda TBMM Başkanı idi. Kabul oylarının fazla olduğu iddia edilmişti. Başkanın gönlünde red etmek olduğu için, oyların sayımında eksiklik olduğu basında yazıldı ama Sol taraf red edilmesini istediği için meseleyi kurcalamadı. Her şeyi bilen lider, tezkereyi lehimize çevirmek için çok mücadele etmişti. Lider bir konuyu işleyecekse, bunu kendi içinden hiç kimse yorum yapma yetkisine haiz değildir. Tenkit edilecekse gurupta yapılır. Yanlışlık varsa bunu kamuoyu önünde gene lider açıklar. Öyle yapmayıpta, basının oyununa gelmek ve liderin açığını aramak ne demek? O liderki, bu kadar bitmiş tükenmiş siyasi partilere adeta önderlik ederek, siyaset öğretmektedir.

GEZİ PARKI NASIL BAŞLADI?

Üçüncü köprünün temeli atılmak üzere iken, bir çıkış yaptılar, vay ormanlar gidiyor, köprü için binlerce orman kesilecek ve ormansız çıplak çorak arazi kalacak. Bu slogan tutmadı tabiîki yalan idi. Bu defa köprünün adı  Yavuz Sultan Selim olmasın. Çünkü Alevi vatandaşlar olay çıkarırlar. Yeniden daha geniş istemezükçüyü yollara döktüler. Bu arada parka yapılacak cami için, parka gidip eylemi burada yapmaya çalıştılar. Ne istiyor bunlar?

Polis masum gençlere su sıkmışmış. Masum gençlik, işyerlerinin camlarını kırıyor, park eden arabaları yakıyordu. Yollar geçilmez olmuş, polise molotof kokteyli atmalar, taşlı sopalı olarak saldırmalar günlerce devam etti. Geceleri birçok ilde dahi CHP’li belediyelerin organize ettiği yürüyüşler devam etti. Devleti temsil eden özellikle hükümete,  baş bakana küfürler ve hakaretler devam etti. Dünya medyasına haberlerin gitmesinde İstanbul zenginlerinin parmağı olduğu günü gününe açıklandı. Yollardaki çapulcu rolüne girenler için Divan Otelinin açıldığını basında yazılıyordu. Arap baharı gibi Türkiye baharı olacak veya oldu diye yayın yapan Rus medyası idi. Gezi Parkında her an olmayan çatışmaları oluyor şeklinde dünyaya duyuran İngiliz basını idi. Fransa, Almanya, Hollanda basını aynen bizim sol basın gibi yazıyordu.  Hükümet tarafından bütün dünya basınına ispata çağırıldı. Yalan yazılanları kendi hükümetleri adeta özür diler gibi açıklamalar yaptılar. Bu yalanların köprüye ve Marmaray’a engel olacağı rüyasından uyananlar, ayıplarını bir yenisini eklemeye çalıştılar. Ama artık her zaman olduğu gibi, utanç duvarı oldular.

ÖĞRENCİ EVLERİ KONUSU

Öğrenciler için yapılan yurtlar zaten ayrıdır. Kız öğrenci yurtları olarak levhaları vardır. Evlerde de kız öğrencilere denilmişse evin her yeri kızlara verilir. Biz böyle biliyoruz. Bu tartışılan konu her halde karışık olarak kiraya verilen evler için veliler başbakana duyurmuşlar. Başbakan bu konuyu araştıracağım bakalım nedir demiştir. Bunu ne diye büyütüyorsunuz? Bu meselede neyi eleştiriyorlar belli değildir. Onların kendi kızları olsa acaba karışık kalsınlar derler miydi? Bunlar ne yaptıklarını kendileri de bilmiyor.

GRUP TOPLANTISINDA BAHÇELİ’Yİ DİNLEDİK

Kendisinin bu gün ne dediği ve ne yapacağı artık kamuoyunu fazla ilgilendirmiyor. Çünkü ben dahil birçok Ak Partililer1999 seçiminde MHP’ye destek olmuştuk. Çünkü başka gidecek parti yok gibiydi. Mesut Yılmaz ile Çiller her ikisi de milletten kopuk olarak seçime girdiler. Bunlara oy veren ancak,  fanatikler olabilirdi.  Bu durumda Sol tek olarak Ecevit’e destek olmuştu. Sağ oylar 4 partiye dağılmıştı. Neticede MHP, Ecevit’den beş oy geride idi. Bu eksiğini Doğruyol Partisi tamamlayacaktı.  Bunu yapmadı ve en yüksek oyu olan Ecevit başbakan oldu. Gerçi askerler Ecevit dediği için GIG çıkaran olmadı. Ecevit gerek Bahçeli’nin ve gerekse Mesut Yılmaz’ın pilini bitirmişti. Buna rağmen bizim Bahçeli, şimdi ahkam kesiyor. Evvela sağcı mısın? solcu musun, bunu ispat etmeniz gerekiyor. Zira şüphe hep devam etmektedir.  Sol denilince Dünyadaki sol anlaşılmasın. Türk solu demek istedim. Dünyadaki sol görüş, bizdeki sağ anlamına geliyor.

Türkiye’de sol iktidar olunca neden hemen kuyruklar, kıtlıklar geliyor?

Nerede sol provakasyon varsa ortaya çıkıyor?

Neden hep ihtilallere destek oluyorlar? Çok önemli yol ayrımıdır bu iki taraflı olmak. Aman  haa…!

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
Hasan Türkeş 14 Kasım 2013 / 09:50

“basının oyununa gelmek” ne demek, sizde ara sıra bazılarını oyuna getiriyormusunuz? basın genelde oyuna mı getirir. siz de basının içinde misiniz?