Odada Genel Kurul tartışması

Bu haber 08 Ocak 2014 - 7:23 'de eklendi ve 631 kez görüntülendi.

odadagenelkurul5651612Marmaris Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şükrü Ayyıldız’ın 4 Ocak Cumartesi günü yapılan Marmaris Esnaf ve Sanatkarlar Odası genel kurulunda üyelere ve basına bilgi verilmediği iddia edildi.
Haber Merkezi
Marmaris Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şükrü Ayyıldız, 4 Ocak Cumartesi günü yapılan genel kurulda odada yeterli üye sayısı sağlanamadığı için genel kurul yapmadıklarını söyledi. Ayyıldız, “Bizim genel kurulu yapabilmemiz için 1801 kişinin gelmesi lazım, bu da esnafımıza külfet getirir, masrafa girmesinler diye, esnaf odasının seçimi hep ikinci genel kurulda yapılır. Bu hep böyle olur. Bizde ikincisinde, yani 11 Ocak Cumartesi günü genel kurulumuzu yapıp, seçimimizi gerçekleştireceğiz” dedi. İkinci genel kurula ise 100 kişi de gelse, seçim yapılır, onda bir sayı sınırlaması olmaz diyen Ayyıldız, biz esnafımızın cebini düşünmek zorundayız” dedi.
Yönetim kurulu üyelerinin de 4 Ocak tarihinde yapılan ilk genel kuruldan haberleri olmadığı iddialarına da yanıt veren oda başkanı Ayyıldız; “Ben yönetimime de, üyelerime de hepsine minnettarım. Kendileri o gün beni aradılar ve bu açıklamayı yapma görevini bana verdiler, ben de herkesin önünde söylüyorum, bir yerde bir disiplin vardır, kural vardır, ben o yüzden hepsine teşekkür ediyorum” dedi.
Oda Başkanlığına aday olacağı konuşulan Çıldır Mahallesi Muhtarı Şeref Eren ve işletmeci Hüseyin Deryal ile ilgili de açıklamalarda bulunan Ayyıldız, “Odaya üye olan her esnaf başkanlık için aday olabilir, seçim günü gelir, listesini verir, adaylığı o anda başlar,bu herkesin hakkı” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.