Oda başkanından tepki

Bu haber 13 Kasım 2013 - 9:30 'de eklendi ve 673 kez görüntülendi.

Orman Mühendisleri Odası Muğla İl Temsilcisi Hasan Gezgin; hükümetin göz boyama uygulamalarının devam ettiğini, bir yandan12 Eylül Anayasası’nı kötülerken diğer taraftan 12 Eylül yasalarının arkasına sığındığını belirtti.

Haber Merkezi

Orman Mühendisleri Odası’nın idari ve mali denetimi ile ilgili olarak bir basın açıklaması gerçekleştiren Hasan Gezgin, “Orman Mühendisleri Odası yönetimin her iki yılda bir üyelerinin katıldığı seçimlerle belirlenir. Odanın idari ve mali denetimi Denetim Kurulu ve TMMOB tarafından yapılır. Ancak Bakanlar Kurulunun 07 Kasım 2013 tarih ve 28814 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan kararıyla 19-04-1983 tarihli 66 sayılı KHK dayanak gösterilerek Odanın idari ve mali denetiminin Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na verilmiştir” dedi.

Yapılan bu uygulamanın çifte standart olduğunu kaydeden Hasan Gezgin şunları söyledi:

“Bir taraftan 12 Eylül’ü ve Anayasasını her gün kötüleyeceksiniz, diğer taraftan 30 yıldan beri hiçbir iktidarın uygulamaya koymadığı ihtilal yasasının arkasına sığınarak meslek odalarını vesayet altına alacaksınız. Bir taraftan seçimle gelen seçimle gider yaygaraları yapacaksınız, diğer taraftan oda üyelerinin verdiği oylarla seçilen yönetim ve denetim kurullarını hiçe sayarak oda yönetimin idari ve mali kıskaca alacaksınız. Hukukun, adaletin, demokrasinin bir gün size de lazım olacağını düşünmüyor -musunuz?”

 

 

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.