Nisan sürprizi

Bu haber 10 Nisan 2015 - 1:35 'de eklendi ve 1.057 kez görüntülendi.

karrrrrNisan ayının ilk haftasında Menteşe İlçesi sınırları bulunan Yılanlı Dağı mevkii etkili olan kar yağışı nedeni ile beyaza büründü. Hava sıcaklığının sıfırın altında 1 dereceye kadar düştüğü Yılanlı mevkiinde kar yağışı nedeniyle vatandaşlar şaşkınlık yaşattı.
Kadir Tamer
Muğla’nın yüksek kesimlerinde sabah saatlerinde başlayan kar yağışı şaşkınlık yarattı. Menteşe İlçesi’ne 15 kilometre mesafede bulunan Yılanlı mevkii sabah saatlerinde başlayan kar yağışı nedeni ile beyaza büründü. Yaklaşık 15 santimetreye ulaşan kar kalınlığı vatandaşlar arasında ‘Nisan sürprizi’ olarak değerlendirildi.
Nisan ayında hava sıcaklığının sıfırın altında 1 dereceye kadar düştüğü Yılanlı mevkilerinde kar yağışı nedeniyle vatandaşlar şaşkınlık yaşadı. Kent merkezinden çok sayıda vatandaş, bölgeye gelerek fotoğraf çektirdi.
İlçe merkezinde yağış
Menteşe İlçesi yüksek kesimlere kar yağışı devam ederken ilçe merkezi ise gün boyu yağışlı havanın etkisinde kaldı. Soğuk havanın yanı sıra yağışlı hava nedeni ile tarım arazileri sular altında kaldı. Yağışlar nedeniyle Düğerek, Karabağlar, Kötekli Mahalleleri ile Çevre Yolu çevresindeki tarım alanlarında su birikintileri oluştu.
Muğla Meteoroloji Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, yağışların bugün öğle saatlerine kadar aralıklarla devam edeceği öğrenildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.