Nikahtan önce eyleme

Bu haber 06 Haziran 2013 - 23:13 'de eklendi ve 1.087 kez görüntülendi.

nikahtanonceeyleme12313416541Kamu Emekçileri Sendikası (KESK) tarafından Muğla’da gerçekleştirilen 2 günlük iş bırakma eylemi şenlik havasında geçti. Sınırsızlık Meydanı’nda “Gezi Parkı Direnişine” destek etkinlikleri ile iç içe giren KESK eylemi nikah masasına gitmeleri gerekirken meydan gelen yeni çift ile renklendi.
Haber Merkezi
Kamu Emekçileri Sendikası (KESK) tarafından Muğla’da gerçekleştirilen 2 günlük iş bırakma eylemi şenlik havasında geçti. Sınırsızlık Meydanı’nda “Gezi Parkı Direnişine” destek etkinlikleri ile iç içe giren KESK eylemi nikah masasına gitmeleri gerekirken meydan gelen yeni çift ile renklendi.
Nikah masasına oturmadan önce Sınırsızlık Meydanı’na gelerek arkadaşlarını destekleyen damat adayı Mahmut Bişer ile gelin adayı Duygu Çakmak, nikah masasında evet demeden önce meydanda “Kölelik ücretine, hakların ortadan kaldırılmasına hayır” dediler. Bunanla da kalmayan gelin-damat “Kendimiz gibi üç çocuk yetiştireceğiz” diye pankart açtılar.
Kamu Emekçileri Sendikası Konfederasyonun üyelerine destek veren gelin ve damada eylemdeki çalışanlar 20 TL para taktı. Daha sonda halaylar çekildi ve gelin damat nikah masasına uğurlandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.