Nihat Öztürk’ün Açıklaması « Hamle Gazetesi

Nihat Öztürk’ün Açıklaması

Bu haber 20 Haziran 2014 - 0:00 'de eklendi ve 1.362 kez görüntülendi.
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

Özcan Özgür

AK Parti İl Başkanı Nihat Öztürk nedense pek basın açıklaması yapmaz. Gerçi MHP İl Başkanı Mehmet Korkmaz neredeyse hiç açıklamada bulunmaz, ama AK Parti İl Başkanı Öztürk hiç değilse kendisi ve partisi ile ilgili bir açıklama olduğunda yanıt vermekten çekinmez.

CHP İl Başkanı Mustafa Öztürk’ü hiç sormayın… 30 Mart Yerel Seçimleri bitti, tık yok…

Muğla’nın büyükşehir olması ile birlikte “sahillerde yetki kavgası” başladı. CHP Fethiye İlçe Başkanı Emrah Doğu görevden alındı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dört gün önce Devlet Bahçeli ile görüşmesinin ardından cumhurbaşkanı adayı olarak İslam İşbirliği Teşkilatı eski Başkanı Prof. Ekmeleddin İhsanoğlu‘nu teklif ettiklerini açıkladı. Kıyamet kopuyor…

CHP İl Başkanı Öztürk’ten ne ses ne seda var…

xx        xx        xx

AK Parti İl Başkanı Nihat Öztürk’ten önceki gün yazılı açıklama geldi.

Açıklamadan çok haber geldi. Alışık değiliz. Habere “Çaresizlik Muğla halkının kaderi olmayacak” şeklinde başlık atılmış.

Şaşırdık…

Başlığa değil, habere şaşırdık.

Partilerden genellikle “haber” gelmez, “açıklama” gelir. Bu hazır haberdi.

İşte bu noktada “Bulmuşsun haberi mın mın ediyorsun. Tatava yapma, hazır haber işte, bas geç.” denilebilir.

Ama biz “özgürlüklerine” düşkün gazeteciyiz. Bülten gazeteciliğinden hoşlanmıyoruz.  Sen açıklamanı yaparsın, biz haberimizi yaparız. Öyle ‘aspirin’ niyetine bütün gazetelerde kelimesi kelimesine aynı haber hoş olmuyor.

xx        xx        xx

Bizim arkadaşlar haberin dokunulacak yeri olmadığı için hiç değilse uzun buldukları başlığı değiştirmişler. “Çaresizlik Muğla’nın kaderi olmayacak” yapmışlar. Haberin spotu da şöyle:

Ak Parti Muğla İl Başkanı Nihat Öztürk Sağlık Bakanı Müezzinoğlu’na hastane İnşaatına başlanması nedeniyle Muğlalılar adına teşekkür etti.

Başkan Öztürk, Sağlık Bakanı Sayın Müezzinoğlu’na Muğlalılar adına ne zaman, nerede, nasıl teşekkür etti?

Haberde bu soruların yanıtı yok. Basın açıklaması yapılsa gazeteciler sorardı. Açıklama yok, haber var…

Tabi haberde “Sosyal Medyadan fikirlerini kamuoyu ile paylaşan Ak Parti Muğla İl Bask, Öztürk şunları söyledi:” ifadesine yer verilmiş. Buradan anlaşılıyor ki, AK Parti İl Başkanı Öztürk bu konuda bir tivit veya mesaj atmış, il merkezindekiler de almışlar haber yapmışlar!

xx        xx        xx

Neyse AK Parti’den gelen haber işe yaradı. Bizi uyandırdı.

Tıp Fakültesi Hastanesi ne durumda diye araştırdık.

Malum Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nin M Kapısı karşısındaki alanda Tıp Fakültesi’nin morfoloji binası inşaatı hızla sürüyor. Neredeyse kabası bitti denilebilir. Yapı Devrant Yolu’ndan görülüyor.

Bu inşaatın hemen altında (yoldan görülmüyor) Tıp Fakültesi Araştırma Uygulama Hastanesi inşaatı için şantiye kurulmaya başlanmış. Bir bakıma inşaat başlamış denebilir.

Temel atma töreni yapılmayacak mı?

İl Sağlık Müdürlüğü yetkililerine göre Vali Mustafa Hakan Güvençer pek törenlerden haz almıyor. Muhtemelen temel atma töreni yapılmayacak. Ama önümüzde seçim var. Belki Ankara bir tören yapar.

Sağlık Bakanı Sayın Mehmet Müezzinoğlu hastanenin müjdesini verirken 750 günde bitirileceğini açıklamıştı. Zaten TOKİ tarafından yapılan ihalenin şartnamesi de 750 günde bitirilecek diyor. 50 günü geçti sayın. Kaldı 700 gün. Yani iki yıl…

Tıp Fakültesi Araştırma Uygulama Hastanesi 2 yılda hizmete girer mi?

Girer. Girmeli. Artık çaresizlik Muğla halkının kaderi olmamalı…

xx        xx        xx

AK Parti İl Başkanı Nihat Öztürk partisinin il merkezinden servis edilen haberde şöyle diyor:

Bilmem farkında mısınız Muğla’nın ve Muğlalı’nın en büyük ihtiyaçlarından biri olan hastane inşaatı tamda Muğla’ya yakışır bir şekilde inşaatı süren tıp fakültemizin yanında başladı. Artık Muğla’lı hemşerilerimiz sabahın erken saatlerinde İzmir’e Denizli’ye tedavi olmak için taşınmayacaklar artık çaresizlik onların kaderi olmayacak son derece modern bir hastane en kısa zamanda onların hizmetinde olacak.

Ne mutlu bize, ama…

Muğlalılar Muğla’da karşılanmayan sağlık hizmetini almak için İzmir ve Denizli ile birlikte Aydın’a da gidiyor.

İnşallah Muğla Tıp Fakültesi bir an önce bitirilir ve Muğlalı İzmir’e, Denizli’ye, Aydın’a muhtaç olmaz…

xx        xx        xx

AK Parti İl Başkanı Nihat Öztürk kendisi ile ilgili haber gönderilmesi yerine basın açıklaması yapmış olsaydı sorulurdu…

Denizli’de, Aydın’da, İzmir’de Tıp Fakültesi Hastanelerinin yanında Devlet Hastanesi de var. Muğla’da da olacak mı?

Daha önce Devlet Hastanesi için nüfus kıstası ortaya konmuştu. Muğla bugün Büyükşehir olmuş bir il olarak o nüfus kıstasını da aşmış bulunuyor. Sadece ülke turizminin üç armadasından biri olarak Muğla il merkezi Devlet Hastanesi’ni de hak etmektedir.

Bu konuda sadece AK Parti İl Başkanı Nihat Öztürk’e değil, öteki partilerine ve milletvekillerine de görev düşmekte…

xx        xx        xx

Artık yumurta bilmem nereye geldiğinde yumurtlayacak yer aramayı bırakalım.

Muğla Tıp Fakültesi’nin yanında Diş Hekimliği Fakültesi ve Eczacılık Fakültesi de olmalıdır… Bir an önce “Geriatri” ve “Onkoloji” köylerinin hazırlığı yapılmalıdır…

Sakın kimse de kalkıp, “Muğla AK Parti’ye oy verdide bunları mı istiyor?” demesin.

AK Parti Muğlalıların oylarını almayı beceremiyorsa, Muğlalıların ve özellikle AK Partiye oy veren Muğlalıların kabahati ne?

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
reşat öztepe 20 Haziran 2014 / 10:49

Gocaman;yazınızı okudum.beğendim.yorum’a yorum olmaz.Ancak;Ak Parti Muğla’dan oy almayı beceremiyor ise sözünüze nasıl katılmak gerekir.Oy ne ile ve nasıl alınız.