Nihat Öztürk ve İddialar

Bu haber 04 Ekim 2015 - 23:12 'de eklendi ve 2.200 kez görüntülendi.
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

Okurlarımdan telefonlar alıyorum. Hamle de “Olaylar ve İnsanlar” köşemin neden yayınlanmadığını soruyorlar.

O köşe, bu köşem gibi değil. Özgürce’yi herhangi bir yerde yazıp gazeteye göndermem mümkün, Olaylar ve İnsanlar için Hamle de olmak gerekiyor. Ancak bir süre Hamle de olabilmem mümkün değil.

Muğla Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde bir haftayı geride bıraktım dün yedinci gündü.

Tabi dün 7. gün hayrım yapılmışta olabilirdi. Şükürler olsun ki önce Allah’ım, sonra Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nevres Hürriyet Aydoğdu sayesinde soluk alıp vermeye devam ediyorum. İyileşiyorum da…

 

xx           xx           xx

Hafta içinde ziyaretçi akınına uğradım. Bizzat gelerek, telefonla arayarak bana ulaşan herkese teşekkür ediyorum. Özellikle beni çocukluk arkadaşlığımızdan anımsayıp çiçek gönderen Doğanlar Yatırım Holding Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Umdu kardeşime teşekkür ediyorum. Birde ta Çin’den ulaşan gençlik arkadaşım Zafer Karadağ’a teşekkür ediyorum. Her ikisine de buradan selamlar.

Yalnız bırakmadıkları için Vali Amir Çiçek ve Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’e de teşekkür ederim.

Hafta içinde ziyaret edenler arasında Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar ile Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bayram Akça’da vardı. Rektör Harmandar’ın nazik ziyaretinde “Özcan Özgür biraz daha bekleseydin de seni yeni hastanemizde ağırlasaydık.” sözleriyle hep birlikte güldük.

Umarım 1 Kasım’dan sonra seçilecek vekillerimiz neden seçildiklerini unutmazlar da Tıp Fakültesi Araştırma Uygulama Hastanesi’nin belirlenen tarihten önce bitirilmesini sağlarlar.

Umarım hep güleriz…

 

xx           xx           xx

1 Kasım Tekrar Genel Seçim’inden sonra Muğla’nın olası Milletvekillerinden biri de Nihat Öztürk…

Kendisi 7 Haziran seçiminde de aday adayı olmuş, ama kesinleşen aday listesinin ilk altısında yer alamamıştı. Buna seçim sürecinde kendisiyle ilgili ortaya atılmış iddialar etkili olmuş olabilir mi bunu bilmiyoruz. Bildiğimiz, AK Parti eski il başkanı Nihat Öztürk’ün bugün partisinin listenin ikinci sırasından milletvekili adayı.

Yine telefonla arayan okurlarım, “Bu nasıl oldu?” diye soruyorlar. Doğrusu bende çok merak ettim.

Duyumlarımıza göre AK Partinin son kurultayında Başbakan Ahmet Davutoğlu’na karşı Binali Yıldırım’ın Genel Başkan Adaylığı için imza toplanmış. O imza toplayanlardan biride Nihat Öztürk olmuş.

Bu nedenle Muğla’nın adayları belirlenirken Binali Yıldırım komisyona Nihat Öztürk için ısrarlı telkinde bulunmuş.

 

xx           xx           xx

İnsan yaşamında değerlendirebilenler için tesadüfler önemlidir. Buna kader, kısmet demek daha doğru olacaktır. Yani AK Parti kurultayında Binali Yıldırım için imza toplayanlar içinde Yusuf Kayacık veya Yelda Gökcan olmuş olsaydı bugün onlardan biri de ikinci sırada yer almış olabilirdi!

Tabi Nihat Öztürk sadece Binali Yıldırım’a oy topladığı için aday gösterilmiş olamaz. Örneğin uzun zaman İl Başkanlığı yapmış ve teşkilatı tanıyor olması da etkili olmuş olabilir.

Ki bu yüzden Nihat Öztürk’ün adaylığı için “AK Parti Genel Merkezi sonunda doğruyu buldu, teşkilattan birini aday yaptı” yorumu yapanlar oldu.

Doğru bir tespit, ama “Peki teşkilat Nihat Öztürk’ü destekliyor mu?” diye soranlarda çıkıyor.

 

xx           xx           xx

Daha öncede yazdım. Nihat Öztürk’ün gerek il başkanlığında gerekse başta Fethiye ve İl Merkezi ile Marmaris’te olmak üzere teşkilatta üzdükleri, kırıp döktükleri oldu.

O zamanda yazdığım gibi Nihat Öztürk bu önemli sorunu aşabilir. Kırdıklarının gönüllerini alabilir. Ki siyasette her zaman rahmetli Süleyman Demirel’in dediği gibi olmuştur:

“Dün dündür, bugün bugündür”

Rahmetlinin sözü siyasetin gerçeği… Tabi siyasette “Bendeki bu evlat acısı, sendeki bu kuyruk acısı varken” diyenlerde çıkabilir.

Bunlar çok önemli değil, önemli olan Nihat Öztürk seçilmesi halinde Muğla’yı temsil edebilir, Muğla’ya hizmet getirebilir olup olmaması…

Benim tanıdığım Nihat Öztürk Muğla’yı temsil edebilir. 10 yıla yakın il başkanlığı yapmış olan birisi milletvekilliği neden yapamasın?

 

xx           xx           xx

Yine telefonla arayan okurlarım Nihat Öztürk ile ilgili Sözcü Gazetesinde çıkan haberleri soruyorlar. “Neden bu konulara değinmiyorsunuz, Nihat Öztürk’ü korumaya mı çalışıyorsunuz?” diye soruyorlar.

Bizim kimseyi korumak gibi bir görevimiz olamaz. Nihat Öztürk’ün de korunmaya ihtiyacı olduğunu sanmıyorum.

Sözcü gazetesinde yer alan iddialar yeni değil. O iddialar gerek il başkanlığında, gerekse 7 Haziran genel seçimi milletvekili aday adaylığı sürecinde ortaya atılmıştı.

Dünkü genel seçimde aday göstermeyip, önümüzdeki genel seçim için aday gösteren AK Parti Genel Merkezi de bu iddiaları bildiğine göre mesele yok demek ki…

 

xx           xx           xx

AK Parti Genel Merkezi için mesele olmayan başkaları için mesele olabilir.

Nihat Öztürk ile ilgili iddialardan; askerlik yapmadığı iddiasının sahibi Marmaris Belediye Başkan Yardımcısı Dursun Kaplan’dır. Kaplan iddiasını ilk kez Öztürk’ün İl Başkanlığı sırasında ortaya koymuştu. O iddiaya karşılık Öztürk askerliğini yaptığını savunmuştu.

Öztürk’ün adaylığı üzerine Kaplan iddiasını yineledi. Öztürk ise bu defa karşımıza belgeyle çıktı. umraniyekombiservis.org Son bedelli askerlikten yararlanmış. Daha önce kilosu nedeniyle kendisine çürük raporu verilmiş askere alınmamış. Sorun bedelli askerlik ile çözülmüş. Ama yine de soruyorlar:

“Ya bedelli askerlik çıkmasaydı?”

 

xx           xx           xx

AK Parti milletvekili adayı Nihat Öztürk’ün eşi ile ilgili de iddialar var. Bu iddiaların muhatabı Muğla İl Sağlık Müdürlüğü ile Muğla Valiliği… Bu makamlar bir şey demiyorsa başkalarına ne düşer…

Bir diğer iddia ise Nihat Öztürk’ün şirketi Sun Bilgisayar ile ilgili.

AK Parti Milletvekili Adayı Nihat Öztürk, Sun Bilgisayar’dan Sağlık Müdürlüğü’ne usulsüz satışlar yaptığı iddialarına her seferinde olduğu gibi en son Sözcü Gazetesi haberinde de açıklık getirmeye çalıştı.

Siz ne derseniz deyin, kamuoyu demek ki tatmin olmuyor. Bu da normal… Bu siyasetçinin kaderidir…

 

xx   xx     xx

AK Parti adayı Nihat Öztürk’ün eşi ve Sun Bilgisayar ile ilgili iddiaları ortaya atan kişi ise halen Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde görev yapmakta. İddialarında da ısrar ediyor.

Bense Öztürk’e inanmak istiyorum.

O’na inanmak isteyen pek çok kişi de var… Ben kendisinin yerinde olsam kafaları karıştırmaya neden olan açıklamalar yapacağıma şimdiye kadar bu kişiyi mahkemeye verir aklanır; o kişinin de cezalandırılmasını sağlardım.

Hastane de alçı içinde yatmak bir iğneli beşik, ama siyaset çok daha ağır bir iğneli beşik…

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
reşat öztepe 05 Ekim 2015 / 13:00

Gocuman; Allah acil şifalar versin. Allah bir an önce sağlığınıza kavuşmayı nasip etsin. Başkan Nihat ÖZTÜRK ile alakalı çok yazıldı çizildi. İftira büyük günahtır. Gıybet de günahtır. çamur at izi kalsın pisikolojisi ile hareket ediliyor. Herkes tabii inandığını yaşıyor. Üç günlük dünya için hem günah işlemeyelim hemde başkasının günahını almayalaım. sevgi ve saygı.