Neyzen Tevfik Datça’da sahnelendi

Bu haber 04 Temmuz 2013 - 21:06 'de eklendi ve 671 kez görüntülendi.

neyzentefi123135465431Samsun Sanat Tiyatrosu tarafından sahneye uyarlanan ünlü şair, müzisyen ve hiciv ustası Neyzen Tevfik’in hayatını konu alan “Neyzen” adlı oyun Datça’da sahnelendi.
Haber Merkezi
Samsun Sanat Tiyatrosu tarafından sahneye uyarlanan ünlü şair, müzisyen ve hiciv ustası Neyzen Tevfik’in hayatını konu alan “Neyzen” adlı oyun Datça’da sahnelendi. Datça Belediyesi’nin katkılarıyla Samsun Sanat Tiyatrosu oyuncuları tarafından sahnelenen oyunda, Neyzen Tevfik’in gençliğinden yaşamının sonuna kadar olan süreç ele alındı.
Yönetmenliğini Mehmet Esat oğlu’nun üstlendiği oyunda Neyzen Tevfik rolünü Uğur Taşkın canlandırırken, Tuncer Cücenoğlu’nun kaleme aldığı eserin müziklerinin Nedim Yıldız, koreografisinin ise İhsan Benginer hazırladı. Neyzen oyununun önemli oyuncularından biri olan Kenan Güler, Samsun Sanat Tiyatrosu olarak sergileyecekleri oyunun ön seçiminde Neyzen Tevfik’in ideolojisiz muhalifliği, filozof duruşu, bilgeliği, hiciv ustalığı ve şairliğinin yanı sıra kişiliğinin günümüze örtüşmesinin kendisini heyecanlandırdığını ve bu yüzden de oyuna dahil olduğunu belirtiyor.
Oyun Datça Anfi Tiyatroyu dolduran seyirciler tarafından ayakta alkışlandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.